Oleje bazowe do masażuOLEJE BAZOWE
Wysokiej jakości oleje roślinne wyciskane tłoczone na zimno z nasion, następnie oczyszczane takie oleje w aromaterapii nazywamy olejami bazowymi.

W stanie czystym w zależności od oleju nie mają żadnego charakterystycznego zapachu. Często różnią się wyłącznie konsystencją, właściwościami i chłonnością. Sprawiają, że skóra staje się miękka jak aksamit, gładka i delikatna.

Są nośnikiem w aromaterapii - do wprowadzania olejków eterycznych poprzez kapilary do wnętrza komórek aż do układu krążenia. Każda komórka ludzkiego ciała ma ścianę komórkową, której grubość wynosi tylko dwie molekuły. Cząsteczki oleju tłoczonego na zimno 100% naturalnego z łatwością przenikają przez ściany komórkowe i dzięki temu wprowadzają do środka komórek inne właściwości olejów i olejków eterycznych. Oleje bazowe są źródłem mikroelementów, witamin A, D, E oraz F, fitosteroli, fosfolipidów oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Łącząc oleje bazowe z olejkami eterycznymi uzyskuje się doskonałe kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała.

Aromaterapeuci rekomendują w aromaterapii olej ze słodkiego migdała tłoczony na zimno.
Przykładowe oleje bazowe do ciała i twarzy
http://www.sklep.alchemiaurody.pl/k19-r58--artesania-agave-oleje-tloczone-na-zimno-twarz-i-cialo.html

[POWRÓT AROMATERAPIA]

Alchemia Urody
Tel. 0513 109 909
e-mail: KONTAKT
Ul. Klonowa 20 lok 1
Warszawa 00-591

 

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda