Botox informacjeUwaga batox...

Tłumaczenie artykułu z hiszpańskiej strony źródło 

Kanadyjski rząd wydał oświadczenie, że toksyny przy zabiegach wypełniających ciało mogą się rozprzestrzeniać inne części ciała i powodować zaburzenia mowy czy zapalenie płuc. 

W zeszłym roku USA wydały podobne oświadczenie.

Kanadyjskie władze sanitarne ostrzegają, że stosowanie toksyny botulinowej, sprzedawaną pod nazwą  Botox, może mieć niebezpieczne skutki uboczne nawet powodując śmierć.

W oświadczeniu opublikowanym dzisiaj, Ministerstwo Zdrowia Kanady powiedziało, że "ryzyko rozprzestrzeniania się toksyny w innych częściach ciała", innych niż te, które otrzymały zastrzyk z botoksu, używanych przez miliony ludzi na całym świecie w zabiegów kosmetycznych, aby wygładzić zmarszczki.

Osłabia mięśnie, jak również powoduje zapalenie płuc, zaburzenia mowy i trudności z oddychaniem to tylko niektóre z możliwych objawów spowodowane rozproszeniem się toksyn, które mogą być śmiertelne," dodaje.

Te czynniki ryzyka rozproszenia się toksyny i skutków w prospekcie emisyjnym Botox, w oświadczeniu stwierdza, że nie zanotowano żadnych przypadków tego rodzaju w Kanadzie.

Amerykańska Federalna Agencja Kontroli Leków (FDA) ostrzegał przed tym zjawiskiem w lutym 2008 roku.

W sierpniu 2008 r. niemiecki tygodnik ostrości ujawnił, że Europejska Agencja Leków (EMEA) odnotowano ponad 600 przypadków osób, które doznały poważnych skutków ubocznych  po otrzymaniu zastrzyków z botoksu, w którym 28 zginęło.

Toksyna jad kiełbasiany, która może być sprzedawane pod markami Botox lub Vistabel (Allergan Laboratories) lub NeuroBloc Myobloc ust Solstice Neurosciences Laboratories) lub Dysportu ust Ipsen Laboratories), pochodzi z naturalnej trucizny, 40 milionów razy silniejsze niż cyjanek.......

 

Skutki uboczne botoxu >>> http://lula.pl/lula/1,95647,8786530,Tluszcz_zamiast_miesni___odkryto_nowe_skutki_uboczne.html

Botox a skutki uboczne >>> http://www.botox.org.pl/botox-skutki-uboczne/

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda