masaż gorącymi kamieniami prawda czy mit 

Masaż kamieniami

to terapia geotermalna zwana inaczej „ aroma stone” w Alchemy

Trend najbardziej popularny i prestiżowy w holistycznej kosmetyce ciała i duszy.

Masaż kamieniami "aroma stone teraphy" jest zainspirowany trendami holistycznymi dalekiego wschodu, który dotyka siedmiu czakramów głównych usytuowanych na kanale centralnym energii witalnej ciała, który połączony jest z różnymi organami. 

Masaż gorącymi kamieniami nie jest nowością, jest znany od wielu lat w kulturze chińskiej jak również u Indian amerykańskich którzy używali gorących kamienia na wszelkiego rodzaju bóle. 

Energia gorących kamieni jest rozprowadzana poprzez czakramy po całym organizmie dzięki licznym kanałom energetycznym które przecinają czakramy i są rozprowadzone po całym ciele.

Dotykając czakramów pomagamy w przepływie energii i ją regulujemy w ciele, jeżeli jest jej nadmiar. 

Równowaga energetyczna to podstawa do osiągnięcia doskonałego samopoczucia.

Technika masażu kamieniami które opisuje jest to masaż kamieniami gorącymi na przemian z zimnymi, kamienie gorące powinny mieć temperaturę około 50° zwiększają przepływ krwi i wspomagają metabolizm. Natomiast kamienienie zimne powinny mieć temperaturę około 8° działają rozkurczowo, uwalnianą histaminy, doskonale działając na ból i procesy zapalne.

Kamienie gorące są koloru czarnego natomiast zimne są białe, gorące kamienie relaksują mięśnie natomiast zimne tonizują organizm, kamienie nie parzą i sprawiają bólu. Masażystka masażysta wykonujący tego typu masaż powinien wykonać masaż energicznie a efektem ma być głębokie odczucie, dobrego samopoczucie i relaksu. 

Terapia działa kiedy masujemy na przemiennie i dostarczamy różnych temperatur (termoterapia)

Następnym elementem masażu kamieniami jest ich ustawianie przemiennie na ściśle określonych punktach ciała jak również na czakramach, pod spodem w ściśle określonych punktach tak aby uciskały mieśnie a tym samym masowały.

Skąd zdobywać kamienie wiele osób zbiera je we własnym zakresie i się z nimi identyfikuje energetycznie dobre kamienie bazaltowe można znaleźć w potokach jeziorach nad morzem czy w oceanach, masaż kamieniami to tak naprawdę masaż klasyczny jeżeli się zna anatomie i ogólne zasady masażu to powinien on wypływać z czakramu serca poprzez czakramy dłoni docierając poprzez pozytywne wibracje do ciała klienta.

Właściwości masażu kamieniami to między innymi, głęboki relaks, eliminujący napięcia spowodowane wszelkimi urządzeniami elektrycznymi które wywołują pola magnetyczne.

Pomagają w pozbyciu się różnego rodzaju bóli, detoksykują, odblokowują napięcia mięśniowe karku, znacznie redukuje stres.
Podczas masażu w pokoju powinno wykorzystywać się właściwości aromaterapii, która dodatkowo stymuluje układ nerwowy, doradzamy nutę zapachową dobierać indywidualnie w zależności od stanu emocjonalnego klienta, w pokoju powinno być słychać odpowiednią muzykę, jak również panować półmrok w taki sposób działamy na zmysł, zapalone świece.

Dobrze wykonany masaż kamieniami w doskonały sposób wpływa na bezsenność.

Przy masażu używamy niewielką ilość oleju tłoczonego na zimno nie rektyfikowanego z migdała spersonalizowanego olejkiem eterycznym indywidualnie dobranym przed rozpoczęciem masażu. Alqvimia nauczy doboru nuty zapachowej w zależności od potrzeb klienta tzw: piano trzech grup olejków eterycznych. 

Niektóre szkoły uczą żeby masaż kamieniami odbywał się za pomocą 72 kamieniami 54 to kamienie pochodzenia wulkanicznego w kolorze szarym, które podgrzewamy w specjalnym podgrzewaczu w temperaturze 55 stopni. Osiemnaście pozostałych kamieni o kolorze białym marmurowym zimnych, schładzanych za pomocą lodu do temperatury ośmiu stopni.

Pod koniec masażu pacjent powinien pić obficie wodę i pozostać na leżance 15 20 minut.
Osoby pracujące w stresie z napięciami powinny poddawać się temu masażowi przynajmniej minimum raz w miesiącu.

Szczególnie polecany masaż kamieniami dla dwojga jako doskonały pomysł na prezent, doskonały na wszelkie okazje.....

Ze względu że masaż ten oprócz ściśle określonych norm w świecie, pozwala na stosowanie różne inwencje twórcze, przykładowo masaż gorącymi kamieniami w Alchemy Day Spa w Warszawie opiera się na na pracy z kamieniami gorącymi i wykorzystuje się 18 kamieni, kamienie się ustawia, i na przemienne masuje, opracowany został przez wybitną postać w świecie spa i wellness aromaterapeutę perfumiarza absolwentkę szkół o profilu spa wellness Panią Joannę Stajszczak.......

P.S

Masaż kamieniami

Warszawa masaż kamienimi

masaż kamieniami dla dwojga

Szkolenie masaż kaminiami

masaż kamieniami artykuł wizaż.pl

masaż kamieniami

masaże kamieniami

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda