Jak rozpoznać dobry salon kosmetyczny WarszawaJak znaleźć odpowiedni salon kosmetyczny w Warszawie?

jakimi kryteriami powinien kierować się przy wyborze?

W tym artykule poruszę temat w jaki sposób potencjalny klient powinien wybierać salon kosmetyczny.

Na pewno jeżeli szukasz profesjonalnej kosmetyczki w Warszawie czy innym miejscu gdzie mieszkasz to najprostszym sposobem jest zajrzenie na stronę internetową salonu, tutaj powinniśmy znaleźć podstawowe informacje (o nas): czy salon jest nowy
czy posiada jakąś historię, w zależności od zabiegu który chcesz wykonać doświadczenie jest niezmiernie ważne, przykładowo mechaniczne czyszczenie twarzy, niewiele kosmetyczek je potrafi wykonać poprawnie, żeby wykonać zabieg kosmetyczny polegający na oczyszczeniu mechanicznym twarzy potrzebny jest talent, doświadczenie i dokładność samo życie.

Nowy salon kosmetyczny to nie lada wyzwanie dla właściciela i personelu jednym słowem zespołu, w dzisiejszych czasach kiedy tak dużo się zmieniło kosmetyczki myślą tylko o tytułach a szkoły są na średnim poziomie a absolwentki mają bardzo wygórowane mniemanie o sobie rynek ten przechodzi prawdziwą rewolucję, nie liczy się talent wiedza praktyka tylko tytuł, dzisiaj Pani kosmetyczka czy kosmetolog nie potrafi wykonać podstawowych manualnych zabiegów na ciało bo zachwycona jest przeróżnymi maszynami kosmetycznymi, które przy obsłudze nie wymagają większego wysiłku i wiedzy a kasa leci do kieszeni, okropność.

Ale takie jest prawo rynku, klientki zapomniały o kosmetyce konwencjonalnej o dobrych rękach profesjonalistek i dobrym kosmetyku profesjonalnym, ale tylko dlatego że szkoły kosmetyczne nie potrafią nauczyć świadomości i fachu który nie tylko jest praktyczna podstawowa nauka zawodu ale również etyka lojalność do klienta rzetelność, ale doskonale umieją zarabiać kasę na dzieciakach, to przykre że nie liczy się fachowość i profesjonalizm tylko kasa począwszy od edukacji skończywszy na pracy u kogoś czy na swoją rękę.

Dlaczego zapomnieliśmy o satysfakcji?
Często się zastanawiam do czego to zmierza gdzie lekarze wchodzą w kompetencję kosmetyczek a kosmetyczki wykonują zabiegi inwazyjne które powinni wykonywać lekarze jak wstrzykiwanie rożnych toksyn do organizmu porażka.

Ale wróćmy do tematu jak wybrać salon kosmetyczny który wykona zabieg dobrze a efekty kosmetyczne będą widoczne i natychmiast po wykonaniu pielęgnacji, jeżeli już ustaliśmy że salon kosmetyczny oferuje swoje usługi już jakiś czas a personel jest z doświadczeniem, następnym krokiem do rozpoznania salonu kosmetycznego jest ustalenie na jakich liniach kosmetycznych pracuje, w ostatnich latach namnożyło się wiele linii kosmetyków pseudo profesjonalnych które tak naprawdę są kosmetykami drogeryjnymi niemającymi nic wspólnego z kosmetyką profesjonalną, ba słabej klasy kosmetyki hipermarketowe w Hiszpanii sprzedawane są w Polsce jako linia kosmetyków profesjonalnych zgroza.

Marka kosmetyki profesjonalnej to nie ogólnie dostępne kosmetyki w drogerii na bazarze, czy supermarketach, marka kosmetyki profesjonalnej to kosmetyki obecne tylko i wyłącznie w salonach kosmetyczny dlaczego? proste obrót ze sprzedaży detalicznej kosmetyków do pielęgnacji domowej w salonie powinien wynosić minimum 30% całego miesięcznego obrotu, sprzedaż kosmetyków do pielęgnacji domowej to nie tylko łatwy zysk ale przede wszystkim potrzymanie efektu po zabiegu żeby klientka była w 100% zadowolona.

Zauważmy jak wiele kosmetyków mają kobiety w domu czy kiedykolwiek się zastanowiliście dlaczego? Jest jasne nie spełniają oczekiwań klienta który pod wpływem reklam podświadomie podają się i kupują.

Dlaczego marki drogeryjne i niektóre profesjonalne wypuszczają tak liczne nowości i nie trwają przy swoich produktach, te kosmetyki nie działają dlatego trzeba wymyślać coś nowego żeby zrobić kampanie reklamową i sprzedawać spytajcie tych którzy handlują sprzedaje się to co jest nagminnie reklamowane, dobry kosmetyk który działa i dostarcza oczekiwane efektów nie potrzebuje zmian bo on działa.

Ale tutaj można by było poruszyć następny temat brak etyki i profesjonalizmu.

Kosmetyczki z chęci wytworzenia jak największych zysków pracują na byle czym natomiast firmy pseudo kosmetyki profesjonalnej uważają że wszystko się sprzedaje oczywiście nie można wszystkiego generalizować, ale w wielu przypadkach tak właśnie jest a ciągłe powtarzanie o kryzysie niby usprawiedliwia stosowanie takich technik sprzedaży usług.

Uważam inaczej wręcz przeciwnie, jeżeli jesteśmy w okresie stagnacji tym bardziej powinniśmy postarać się żeby pracować na kosmetykach dobrych wysokiej jakości, wydajnych które natychmiast dostarczają efektu kosmetycznego, żeby klientka która może sobie pozwolić na wizytę u kosmetyczki raz w miesiącu musi widzieć długotrwały efekt, dlatego uważam że tylko produkt wysokiej klasy i profesjonalne wykonanie manualnych zabiegów jest podstawą do osiągnięcia sukcesu.

Reasumując jak znaleźć i wybrać dobry salon kosmetyczny? 

  • strona internetowa
  • personel
  • profesjonalne kosmetyki

Rozpoznanie polegające na rozpoznaniu i analizie przynajmniej tych trzech rzeczy powinno pomóc przy wyborze odpowiedniego miejsca.

Rekomendowane miejsca kosmetyki naturalnej w Warszawie

http://www.alchemydayspa.pl

http://www.alchemydayspa.pl

PS...

rekomendowane kosmetyki profesjonalne:

profesjonalne kosmetyki naturalne www.sklep.alchemiaurody.pl

tagi: #profesjonalne kosmetyki tradycjonalne, #Salon Kosmetyczny, #Warszawa, #Kosmetyczka Warszawa, 

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda