Świadomość klienta 

Dlaczego firmy kosmetyczne wprowadzają w błąd klienta?

Nie jest to nowy proceder i nie tyczy się tylko kosmetyków ale ten sektor jest faktycznie zdominowany przez oszustów którzy świadomie wprowadzają w błąd konsumenta.

 

Najnowsze badania naukowe stwierdzają że rocznie kobieta nakłada na ciało około 20 kg rożnego rodzaju kosmetyków z tego w sposób pośredni lub bezpośredni 40% dostaje się do krwi obiegu, generalnie są to substancje ropo pochodne które odkładają się w wątrobie która oczyszcza zanieczyszczoną krew.

 

Dzisiaj producenci kosmetyków prześcigają się w wymyślaniu przeróżnych pułapek wnyków podobnie jak kłusownicy który łapią się wszelkich sposobów żeby tylko złapać klienta.

 

W dzisiejszych czasach jesteśmy bardziej lub mniej świadomi ale przynajmniej mamy zagwarantowaną swobodę wyboru, jeżeli chcemy wypić sok ze świeżo wyciśniętej pomarańczy to świadomie odrzucamy ten z kartonu, jaka jest różnica?

 

Kolosalna !!!, nawet niemożna tego porównać ale jak byśmy się pokusili o takie porównanie to proszę na przykładzie wody zawartej w w obu płynach i tu znajdujemy różnicę, woda która znajduje się w pomarańczy jest wodą strukturalną co oznacza że budową jest bardzo zbliżoną do budowy krwi czy limfy bardzo łatwo przyswajalny, ponadto posiada sole mineralne oligoelemeny, natomiast woda w soku jest traktowana co to znaczy?, to proste filtrowana podawana obróbce chemicznej często pozbawiana jakichkolwiek wartości, jałowa.

 

Tak samo niestety jest z kosmetykami kosmetyki są tworzone dla chęci zysku a nie dla poprawy tego co stworzyła przyroda, do konfekcjonowania  ich używa się składników które mają różnego typu skutki uboczne a w szczególności te które posiadają miernej jakości składniki.

 

Szanujące się firmy kosmetyczne nie tylko dbają o to żeby kosmetyki które produkują były najwyższej jakości ale również dbają o to żeby były zapakowane w opakowania szklane co znacznie ogranicza ich zanieczyszczenie.

 

Jeżeli jesteś świadomym użytkownikiem kosmetyków i wybierasz kosmetyki naturalny to powinnaś, powinieneś unikać niektórych składników umieszczonych w kodzie INCI. 

NIE dla: fragrance, perfum to tak naprawdę jedne z najdroższych składników kosmetyków stosowane powinny być olejki eteryczne które pozyskiwane są w sposób naturalny, ale są one stosunkowo drogie dlatego producenci świadomie je zastępują syntetycznymi kompozycjami chemicznymi które są pochodnymi ropy naftowej, ich działania są spowodowane chęcią zysku.

Dodatkowo prawdziwe olejki eteryczne to nie tylko zapach to składniki czynne które w sposób skuteczny wpływają na efekty oczekiwany efekt kosmetyczny.

 

Dlaczego szanujące się firmy kosmetyki naturalnej nie maja ciągłych nowości, to proste natura jest perfekcyjna i nie potrzebuje ciągłych, modyfikacji kosmetyki sztuczne tradycyjne ze względu na słabe działanie mierne efekty są ciągle przepakowywane w inne opakowania, opatrzone w inne słowa marketingowe żeby tylko się sprzedawały to tak naprawdę produkty inżynierii marketingowej które wewnątrz nie zawierają nic, dlatego warto się zastanowić przy zakupie kilogramów przetworzonej ropy naftowej, mam przyjaciela milionera który powtarza mnie nie jest stać na tanie rzeczy miernej jakości, ma w tym przeświadczeniu rację, zauważ ile różnych kosmetyków sztucznych stoi ci na obrzeżach wanny w szafkach poupychane po kątach? Jest jazne że kosmetyki jakościowe stworzone na podstawie składników naturalnych są drogie ale czy nie warto mieć ich kilka? Ale często jest ta nieodparta chęć posiadania sprawia że kupujemy to co nam oferują fałszywe reklamy często wprowadzające nas w błąd.

Oto kilka składników które musisz unikać:

Mineral oil, Paraffinum, Petrolatum, 

SKŁADNIKI Z SYLABAMI 

Paraffin-, Petroleum. Siliconas: Silicone quaternium, Methylsilanol, 

Cera microcristalina, Ceresin, Vaselina, Dimethicone,…

Aluminium clorohydrate, Triclosan® (clorophenol), Metildibromo

glutaronitrile, Iodopropinil,…

Steareth, Ceteareth, Sodium laureth sulfate,… -eth-

Triclosan ® (clorophenol), Nitrophenol, N-phenyl-P-phenylendiamine, 

Phenylendiamine sulfate,…

Sodium lauryl sulfate

Wybieraj świadomie markę kosmetyków 

 

MURO:)

 

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda