Jak rozpoznać prawdziwe olejki eteryczneJak nie dać się oszukać przy kupowaniu olejków eterycznych. 

Olejki eteryczne nie tylko są wykorzystywane powszechnie w aromaterapii, stosowane są do konfekcjonowania perfum, kosmetyków w kuchni, przemyśle farmaceutycznym. Dlatego też olejki eteryczne mają różną jakość i cenę. Oczywiście cena olejków zależy od jakości olejku zazwyczaj im droższy tym lepszy.  Wszystko to zależy od sposobu pozyskiwania olejków. Im wyższa jakość destylacji i ich przechowywania tym olejek ma większą wartość i cenę. Również ogromne znaczenie ma gdzie roślina była uprawiana i skąd pochodzi.

Olejki o największej wartości kosmetycznej, terapeutycznej, leczniczej są stosunkowo drogie dlatego też część dostawców fałszuje je, rekonstruuje lub konfekcjonuje z syntetyków. W ten sposób dostajemy produkt tańszy ale o żadnych właściwościach kosmetyczny, terapeutycznych nie wspominając  o leczniczych. Opakowane: olejki powinny być opakowane w ciemne szklane butelki o pojemności maksymalnej do 17 mililitrów. Sprawdzaj etykiety olejków terapeutycznych powinno się na nich znaleźć: łacińska nazwa rośliny z której pochodzi olejek.  Na pewno nie warto kupować olejków z napisami takimi jak: olej zapachowy, identyczny z naturalnym, mieszanka olejów, fragrace, perfum, nie mają żadnych właściwości terapeutycznych. Pamiętaj że pomimo że olejki rzadko się psują to przy długim przechowywaniu mogą tracić swoje właściwości lecznicze i stać się nie bezpieczne. Jest jeszcze prosty test na to jak sprawdzić czy olejki nie posiadają, żadnych substancji ropopochodnych.  Do miseczki z ciepła woda zakropl jedna kroplę olejku eterycznego i obserwuj jeżeli będzie to czysty olejek eteryczny to na powierzchni wody po pewnym czasie nie zostanie po nim śladu, jeżeli jest to olejek zmieszany z olejami pochodnymi ropy naftowej to na powierzchni wody pozostanie kolorowa smuga. Osoby które na co dzień zajmują się aromaterapia potrafią rozróżnić olejki eteryczne za pomocą testu węchowego ale to trzeba ćwiczyć  To są najprostsze sposoby sprawdzenia czy olejki są prawdziwe.  Pamiętaj przed użyciem olejków eterycznych zachowaj ostrożność czytaj przeciwwskazania w ich używaniu. 

gwarancja jakości olejków eterycznych, olejki eteryczne http://www.sklep.alchemiaurody.pl/k19-r20--artesania-agave-olejki-eteryczne-17-ml.html

co to jest ying yang?
p,sz

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda