Sposoby na rozróżnienie olejków eterycznychSposoby na rozróżnienie olejków eterycznych, 

Jak odróżnić prawdziwy olejek eteryczny od fałszywego?
jaka jest różnica pomiędzy olejkami?
dlaczego olejki są takie drogie? 

Aromaterapia w ostatnich czasach jest bardzo modnym sposobem tworzenia zabiegów kosmetycznych oddziałujących na ciało i duszę.

Dlatego powstało wiele firm które od niedawna tworzą płyny które nazywają olejkami eterycznymi nie mającymi z nimi nic wspólnego, działają płytko tylko na poziomie nosa nie posiadają żadnych właściwości terapeutycznych ani kosmetycznych.

Prawdziwe olejki eteryczne nie są tanie dlatego tak chętnie są podrabiane, przykładem może być olejek eteryczny z jaśminu który jest niezwykle trudny do pozyskania, olejek eteryczny z jaśminu pozyskiwany jest za pomocą starożytnej metody enflaurage, żeby otrzymać absolut jaśminu trzeba przetworzyć około 5 ton kwiatów jaśminu, który potem jest destylowany za pomocą alkoholu olejek ten z prawdziwego źródła 5 mililitrów może kosztować ponad 700 zł.trzeba, natomiast olejek eteryczny z róży Bułgarskiej morze kosztować tyle samo co 1 gram złota, Alqvimia oferuje taki olejek eteryczny jego koszt to około 2700 zł za 5 ml.

Jak rozpoznać dobrej jakości olejek eteryczny.
Zacznijmy od opakowania powinien opakowany być w kartonowe pudełeczko, butelka szklana ciemna z kroplomierzem.
Olejek eteryczny nie powinien mieć zapachu alkoholu
Nie powinien rozwarstwiać się po wymieszaniu z wodą lub zostawić mętnych śladów (białych)
Prawdziwy olejek esencjonalny nie rozpuszcza się w wodzie
Prawdziwy olejek eteryczny po zakropleniu go na chusteczkę bawełnianą nie powinien pozostawić śladu tłuszczu, jednak w zależności od jego rodzaju może pozostawić zabarwienie które później będzie bardzo trudno wybawić z tkaniny.

Pocierając olejek eteryczny między palcami nie powinniśmy odczuwać efektu tłuszczu i poślizgu palce powinny tempo stawiać opór.
Proszę pamiętać że nie można stosować olejków eterycznych bezpośrednio na skórę bazą do pracy w masażu aromaterapeutycznym ciała jest olej migdałowy uważany w aromaterapii jako najlepszy olej do masażu, aczkolwiek hindusi w ajurwedzie używają oleju sezamowego.

Natomiast w masażu aromaterapeutyczny twarzy olej powinien być używany i dopasowany w zależności od od rodzaju cery każdy oleju tłoczonego na zimno ma inne właściwości.
Aromaterapia to kreatywna kosmetyka naturalna działająca na zmysły....

Najwyższej jakości olejki eteryczne proponuje firma Alqvimia

Alchemy salon kosmetyczny Warszawa to jeden z partnerów Alqvimia www.dayspa.pl

Rekomendowane oferujące olejki eteryczne w Polsce: http://www.sklep.alchemiaurody.pl/k16-r63--cv-primary-essence-olejki-eteryczne-15-ml.html

http://www.sklep.alchemiaurody.pl/k19-r20--artesania-agave-olejki-eteryczne-17-ml.html

PS info@alchemiaurody.pl

tagi: jak rozpoznać prawdziwy olejek eteryczny?; jak rozpoznać prawdziwy olejek esencjonalny, jakie są dobre olejki eteryczne?

 


 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda