Botox jeszcze więcejW ciągu ostatnich pięciu lat Botox staje się szalenie modny a to przez fakt że nadzwyczaj skutecznie likwiduje chwilowo zmarszczki zmarszczki,popyt na tego typu działania wzrasta i staje się niezwykle popularna, dzisiaj w środkach masowego przekazu widzimy zniekształcone twarze celebrytów baz zmarszczek o wyglądzie glonojada a wszyscy wyglądają jak sklonowani tacy sami, przed przystąpieniem do tego typu działań musisz wiedzieć wszystko o botox .

Zmarszczki najczęściej oznaczają proces starzenia, występują na czole , wokół oczu i policzków itp. 

Jak to działa botox
Toksyna botulinowa jest neurotoksyczna produkowana przez bakterie i w zasadzie ma sparaliżować mięśnie, co jest oznacza całkowicie usunięcie gesty mimiczne , botox umożliwia skurcze mięśni może się rozprzestrzeniać paraliżuje blokując naturalny skurcz mięśni, a tym samym paraliżuje mięśnie

Toksynę botulinowa wstrzykuje bardzo cienką igłą bezpośrednio w mięsień. wstrzyknięcia są prawie bezbolesne dlatego zabieg wykonuje się bez znieczulenia  zajmuje tylko kilka minut, a na twarzy klienta w zasadzie nie widać nic nic co pozwala na natychmiastowe normalne nowe sparaliżowane życie.

Wyniki nie są natychmiastowe trzeba poczekać od 3 do 10 dni po zastosowaniu.

Jak długo jest widoczny efekt, około 4-6 miesiące po tym , zmarszczki i linie zaczynają ponownie stopniowo powracać, w tym czasie mięśni traci swoje właściwości, w powolny sposób będą się pojawiały ponownie zmarszczki gdyż mięśnie będą odzyskiwały swoje właściwości. 

Znowu powstają zmarszczki dlatego powtórnie trzeba poddać się ostrzyknięciu.

Stosowanie botox ma pewne ryzyko, dlatego należy podjąć środki ostrożności.

Po pierwsze, należy się skonsultować z dermatologiem, zabieg powinien wykonać tylko dyplomowany lekarz, upewnij się, że jesteś w dobrych rękach, przecież chodzi o twarz niewłaściwe zastosowanie toksyny botulinowej , może pozostawić trwałe ślady i blizny na skórze. 

Przeciwwskazania
nie jest zalecane dla osób z zaburzeniami układu nerwowego, pacjenci z chorobami serca  w ciąży lub karmiących piersią, osób z chorobami neurologicznymi, nie jest wskazana, jeśli przyjmujesz antybiotyki lub inne leki .

Stosowanie botoksu jest nadzwyczaj delikatnym zabiegiem, więc lekarz powinien mieć wiedzę o anatomii człowieka, a także mieć wiedzę jakie może stosować dawki. 
Działania niepożądane to: paraliż twarzy , opadanie powiek, zasinienie, obrzęk i ból głowy .

Po zabiegu jest konieczne, aby zapobiec żeby toksyna nie przemieszczała się do innego mięśnia dlatego przez pierwsze dni należy unikać ekspozycji na słońce , dotykania czy masowania okolic gdzie została wstrzykniętatoksyna.

Toksyna botulinowa lub botox pochodzi z bakterii Clostridium botulinum , która powoduje zatrucie jadem kiełbasianym ,rodzaj potencjalnego śmiertelnego zatrucia pokarmowego. Botox stosowany w bardzo małych dawkach w leczeniu zaburzeń mięśniowych powoduje niekontrolowane migotanie tak zwane leniwe oko  ze względu na jego zdolność do czasowego osłabienia mięśni blokuje również pewne nerwy. 

Zastrzyki mogą powodować liczne skutki mogą być poważne.

Łagodne skutki uboczne

Działania niepożądane 

American Academy of Dermatology , lub AAD , niewielkie siniaki i / lub krwawienie , sztywność mięśni, tkliwość i ból, bóle głowy, zastrzyki wokół oczu mogą spowodować łzawienie oczu lub świąd, obrzęk lub zasinienie powiek oraz zwiększoną wrażliwość na światło , mówi Drugs.com . Inne tymczasowe działania niepożądane mogą obejmować kaszel , gorączka, ból gardła , nudności, zmęczenie, zawroty głowy i niepokój .

Możliwe reakcje alergiczne

Niektórzy ludzie mogą mieć reakcję alergiczną na daną substancję , donosi Mayo Clinic . mogą powodować pokrzywkę , świąd, ucisk w klatce piersiowej , duszność i obrzęk, jeśli obrzęk gardła , języka , warg lub twarzy występuje zgłoś się natychmiast do lekarza, jeśli wystąpi uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej lub problemy z oddychaniem nie zwlekaj z konsultacją.

Zagrażające życiu powikłania;

toksyna botulinowa zawarte w Botox może rozprzestrzeniać się poza miejsce wstrzyknięcia i spowodować potencjalnie śmiertelne skutki uboczne  według Drugs.com. Poważne działania niepożądane, takie jak ciężkie osłabienie mięśni, utrata kontroli nad pęcherzem, zaburzenia wzroku , silny ból w ramionach i barkach.

Osoby , które otrzymały zastrzyki Botox w szyję może mieć problemy z połykaniem , wskazuje Medical Center na University of Pittsburgh i UPMC.

Niektóre antybiotyki i inne leki mogą wchodzić w reakcje z botoksem. Kobiety, które są w ciąży lub karmiących piersią , a ludzie, którzy mają infekcję lub zapalenie nie należy używać preparatu Botox .

To dosyć młoda metoda oszukiwania wieku znana od końca lat 70 ale czy do końca bezpieczna?

Yell

 

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda