Dzień MatkiPierwsze zapiski dotyczące obchodów Dnia matki datuje się na czasy starożytnej Grecji to właśnie Grecy obchodzili dzień matki na cześć Rhea która uznawana była za natkę bogów Zeusa, Posejdona i Hadesa.

Również Rzymianie obchodzili uroczystości związane z Matką i na ich cześć był obchodzony Dzień Matki Hilarii obchodzili uroczystości w świątyni Kybele obchody na część matki trwały trzy dni.

Katolicy Dzień Matki obchodzili na cześć Maryi Dziewicy matki Jezusa a datą uznawaną za dzień matki był 8 grudnia jako Niepokalane poczęcie.

Natomiast Anglicy od wieku XVII analogicznie obchodzono te święto ściśle związane z wiarą chrześcijańską która tworzyła kulturę i obyczaje ówczesnej europy, nazywane wtedy Maryi od Macierzyństwa, wtedy to dzieci tworzy prezenty na dzień matki. 

W 1870 poeta i działacz Julia Ward Howe w Dzień Matki, opublikował porywające wezwanie do pokoju i rozbrojenia przez wiele lat, chciał stworzyć kongres na cześć dnia matki.

W 1873 18 amerykańskich miastach przeprowadziło pierwszy dzień matki  przez lata odbywały się obchody.

W dniu 12 maja 1907 Ana Jervis dwa lata po śmierci matki, chciała upamiętnić śmierć swojej matki  i zorganizowała pierwszy Dzień matki. Później prowadził aktywną kampanię, który rozprzestrzenia się na terytorium Stanów Zjednoczonych. 

Wreszcie, siedem lat później, prezydent Woodrow Wilson ogłosił rok 1914 , Dnia Matki w drugą niedzielę maja w Stanach Zjednoczonych . Tak dojrzewał przez lata obchodzony dzisiaj Dzień Matki, to dzień w który nie tylko powinniśmy pomyśleć o naszych matkach, nasze przemyślenia powinny pójść dużo dalej, wartości matki chociaż ciągle się zmieniają u człowieka bi nie u zwierząt, powinny być wykładnią naszego codziennego życia a te wartości to: miłość, tolerancja, opiekuńczość, czułość, zrozumienie bez tych wartości nie narodzi się nowe życie dlatego pamiętaj że matkę się ma jedną to właśnie matki są tym czymś co przytrafiło się synom i córką najpiękniejszego dały nam życie, więc uczcimy ten dzień Matki z respektem do niej i miłością.

Alchemy Day Spa Warszawa wielce sobie ceni wartości Matki dlatego przygotowało specjalne promocje na ten bardzo ważny dzień dlatego jeżeli nie masz pomysłu na prezent skorzystaj z naszych pomysłów Dzień Matki w Polsce obchodzimy 26 maja skorzystaj z naszych pomysłów na prezent na dzień matki  

salon kosmetyczny Warszawa http://www.dayspa.pl/zabiegi,1

dzień matki warszawa

prezent na dzień matki http://www.dayspa.pl/pliki/DZIEN%20MATKI-kopia.pdf

pomysł na prezent dla mamy

prezenty na dzień matki

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda