Aromaterapia historia i kulturaPrawdziwa wiedza o aromaterapii, kosmetykach, perfumach i alchemii w Europie z okresu wczesnego średniowiecza wywodzi się z Hiszpanii. Korzenie sztuki perfumerii rodziły nowe zjawisko kulturowe trzech wielkich tradycji : chrześcijańskiej , żydowskiej i arabskiej.

Sztuka aromaterapii , perfumerii i kosmetyki osiągnęła wyżyny w Hiszpańskich miastach jak Kordoba, Ávila, Toledo, Granada, Palma de Mallorca, Barcelona i Girona. W dziesiątym i jedenastym wieku ,miasto Cordoba miała ponad 100 hamanów, centrów urody spa.

Granada do dziś na centralnym placu miasta, które zachowuje nazwę Plaza Ali Atar Atar oznacza w języku arabskim perfum perfum. W Gironie i Palma de Mallorca nadal można odwiedzić piękne budynki łaźni mauretańskich w mieście, które w rzeczywistości są uzdrowiskiem z różnymi gabinetami zabiegowymi .

Tak więc , można powiedzieć, z punktu widzenia historycznego, pierwsi europejscy Mistrzowie kosmetyki , aromaterapia, perfumerii i alchemii rodzili się w Hiszpanii .

W średniowieczu półwysep Iberyjski stał się przestrzenią wiedzy, kultury i wyrafinowania na temat kosmetyki aromaterapii i perfumerii. 

Wszystkiego rodzaju dziedzictwo sztuki i nauki klasycznej kultury grecko-rzymskiej jest tłumaczone z łaciny i greki na język arabski, w Hiszpanii , tłumaczone z powrotem na łacinę i nowe języki europy.

Hiszpania stała się imperium wiedzy . Wszyscy uczeni europejscy przychodzili studia w Hiszpanii . Po drugiej stronie drogi do Santiago, osiedlali się w miastach wymienionych ucząc się sztuki alchemii .

Kosmetyki wtedy były alchemiczne i stosowane prowadziły do transformacji i równowagi pomiędzy ciałem i duszą, co w efekcie owocowało w zdrowiu i pielęgnacji urody .

Alchemia Urody kultywuje te tradycje, pobiera i aktualizuje fundamenty starej hiszpańskiej szkoły perfumerii , aromaterapii, kosmetyki i alchemii.

Alchemia Urody to nie tylko kosmetyki najwyższej jakości my szukamy i uzyskujemy całkowitą przemianę człowieka poprzez stosowanie olejków eterycznych jako kluczowych elementów zdrowia, piękna i doskonałego samopoczucia.

Alchemia Urody to eliksiry piękna wykonane w 100% ze składników naturalnych, pozyskiwane z roślin leczniczych biologicznie kontrolowanych.

Alchemia Urodyto styl życia świadomego człowieka XXI wieku dbającego nie tylko o swoją urodę ale doskonałe samopoczucie w równowadze pomiędzy duszą i ciałem.

Alchemia Urody

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda