Olejek z dziurawca



Ziele Dziurawca to tradycyjny lek i kosmetyk, który otrzymuje się z kwiatów roślin, jest znany pod wieloma imionami: dziurawca,ziele dziurawca zwyczajnego; zwany także wojskowych, ponieważ używany był w armiach różnych krajów na rany; brzeczka, perforata, przebite, ponieważ jej liście mają liczne otwory. jego nazwa botaniczna jest Hypericum perforatum ..

Olej otrzymuje się przez macerowanie kwiaty w szklanym naczyniu wypełnionym olejem z oliwek, pozostawiając na promieniowanie słońca i księżyca na około 40 dni, a po tym czasie przepuszczono przez sito i filtruje.

Olej powinien być rozlewany do małych nieprzezroczystych szklanych butelek, trzeba używać go szybko, ponieważ po otwarciu butelki, jego skuteczność maleje.

Działanie oleju trwa około dwóch lat. Ziele często można spotkać w rowach dróg. Kwiaty przy zbieraniu powinny być cięte bez uszkodzenia roślin, w słoneczny dzień około południa w dzień świętego Jana inne przesłanki mówią że w nocy kiedy jest przesilenie i kwiaty zatrzymują najwięcej właściwości. Aby przygotować jeden litr oleju wymagane jest tylko kilka garści kwitnących wierzchołków kwiatu. Uważaj, aby nie wybierać kwiaty przy ziemi, które zostały narażone na zanieczyszczenie.

Zastosowanie
Tradycyjne stosowanie dziurawca, to przede wszystkim w celu gojenia ran, ale jest bardzo przydatny na wiele innych problemów. Olejek z dziurawca Hypericum ma bardzo różne właściwości: jedno z nich to przeciwzapalne, antyseptyczne. Ma działanie przeciwwirusowe, na opryszczki, ospę wietrzną, goi, pobudza krążenie krwi i usuwa krwiaki.
Ponieważ już kilka wieków temu, używano wyciąg z kwiatu ziela dziurawca jego aktywne składniki rozpuszczone w oleju były szeroko stosowane w medycynie sportowej i ortopedii jest nie niezatąpiony o wiele skuteczniejszy niż każdego wyrafinowane produktu farmaceutyczne. Jest bardzo skuteczny, aby leczyć rany i ciosy, zarówno u ludzi i zwierząt.
Owrzodzenia nóg i wrzody dla osób starszych, na odleżyny. Dla niemowląt, bule brzucha, Jest to korzystny przy neuralgii nerwu trójdzielnego, stosowanie poprzez masaż i intensywne wcieranie. Jest również powszechnie stosowane w kosmetykach, jako energiczny regenerator dla wszelkiego rodzaju skór. Dziurawiec znany był już w medycynie chiński, stosowany dla osób nadpobudliwych po wstrząsach i załamaniach psychicznych. Napar z dziurawca Ziele St John był szeroko stosowany w tradycyjnej medycynie; Można powiedzieć, że był obecny w niemal wszystkich domach. Jest to zioło powszechnie stosowane w medycynie. W Niemczech, na przykład tam, gdzie jest głęboko zakorzenione tradycje ziołolecznictwa, stosowane od wielu pokoleń. Jest doskonałym lekarstwem na choroby układu nerwowego, a także nerwobóle, nerwowość i a specjalnie na zniechęcenia, niepokoje i bezsenność. Jego właściwości wykorzystywane są również przy wrzodach żołądka, zapalenie żołądka i innych problemach żołądkowych ogólnie. Wpływa korzystny dla dzieci które nie trzymają moczu, nocne strachy i koszmary. Dostarcza dobrą jakość snu. Jednak musisz pamiętać, żeby były rezultaty musi być stosowany przez długi okres czasu, tak aby rezultaty były optymalne.
Ostatnio jest powszechnie stosowany przy leczeniu depresji, jest w swoim rodzaju naturalnym prozakiem, uzyskuje te same rezultaty co produkty farmakologiczne bez skutków ubocznych leku. W każdym razie, dziurawiec jest to doskonały lek przeciwdepresyjny, zwłaszcza zimową na depresję, ale nie jest odpowiedni na lato, bo słońce może pozostawić plamy na skórze. Jest kosmetykiem super foto uczulającym.

gdzie kupić olejek z dziurawca? https://sklep.alchemiaurody.pl/p390-olejek-dziurawca-art-hand-made-60-ml.html

 

olejek z dziurawca wyjątkowy kosmetyk macerat alchemiczny.

 

psz

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda