Jakie składniki zatrzymują proces starzeniaStarzenie się skóry to dynamiczny i skomplikowany proces, na który składa się wiele czynników genetycznych, hormonalnych i środowiskowych. Na poziomie skóry powstają liczne zmiany. W efekcie skóra staje się sucha, łuszcząca, pomarszczona z plamami starczymi, pojawiają sie teleangiektazje, brodawki, znamiona łojotokowe i cysty. Profesjonalne kosmetyki posiadają odpowiednie właściwości aktywne o działaniu antyoksydantów, które mają na celu złagodzenie procesów starzenia a nawet ich zatrzymanie.

Witamina C

Jak kosmetyczne aktywny jest więcej niż wykazano jego działanie antyoksydacyjne. Lokalne aplikacje witaminy C spadła foto toksyczność skóry UVA i UVB, ma wysoką zdolność buforowania wolnych rodników, stymuluje syntezę kolagenu i ma działanie przeciwzapalne regeneruje. Witamina C jest doskonałym sprzymierzeńcem w walce z procesem starzenia się.

Witamina E

Tokoferol i witamina E jest jednym z najbardziej interesujących przeciwutleniających witamin w preparacie kosmetycznym, nawilża jest uważana jako najsilniejszych przeciwutleniaczy, ze względu na ich funkcję ochronną błony komórkowej przed utlenianiem lipidów. W największej ilości występuje w olejku tłoczonym na zimno z kiełków pszenicy.

Kwas liponowy

To przeciwutleniacz który dobrze działa w wodzie i w tkankach tłuszczowych. Kwas jest substancją naturalną wytwarzaną w małych ilościach przez organizm, odgrywa ważną rolę fizjologiczną w metabolizmie cukrów i dostarcza energię do komórek wyjątkowo dobrze jako przeciwutleniacz.

alfa-hydroksykwasy

Są kwasy organiczne, których działanie jest oparte na zmniejszeniu korneocytów, uzyskując działanie keratolityczne, które ułatwiają sprawne i stopniowego zmniejszanie martwych komórek. Największym nośnikiem są kwas mlekowy i winny, glikolowy, jabłkowy, cytrynowy. Kwasy te osłabiają powstawanie zmarszczek, poprawiają tekstury naskórka i pomagają przywrócić skórze jędrność i elastyczność.

retinol

Jest najczystszą formą witaminy A i naturalny przeciwutleniacz, który stymuluje produkcję kolagenu. Witamina A jest niezbędna do regulacji proliferacji i różnicowania komórek naskórka, poprawia pigmentację, elastyczność skóry, oraz rogowacenie po słoneczne, pomaga skórze odnowę komórkową i reguluje wydzielanie sebum z gruczołów łojowych. Wyjątkowym nośnikiem tych właściwości olej z róży mosqueta Chile inaczej olej tłoczony na zimno z dzikiej róży rosnącej w Cile, masowo podrabiany przez Czechów i Holendrów 

koenzym Q10 Miejscowe stosowanie tego składnika może zapobiec uszkodzeniu kolagenu i elastyny. Q10 jest rozpuszczalną w tłuszczach i całe ludzkim, występuje w mitochondriach, uczestniczy w regeneracji witaminy E i przeciwutleniaczy, działa na poziomie membran lipidowych oraz ich mitochondriach. W ten sposób komórki naszego ciała chronione są przed niszczącym wpływem wolnych rodników są.

flawonoidy "Flawonoidy" to ogólna nazwa dla grupy generowanego przez wtórny metabolizmu cząsteczek roślin, substancje te działają przeciwko początkowej fazie radykałów. W związku z tym, chronią błonę komórkową i dlatego wszystkie procesy zostają spowalniane z efektem anti-aging jest w pełni wykorzystywany w kosmetyki Antiaging.

polifenole Polifenole są grupą substancji chemicznych znajdujących się w różnych roślinach. Charakteryzują się obecnością więcej niż jedną grupą fenolową. Istnieje podział na cząsteczki polifenoli które są  najbardziej aktywne, są przyznawane bardzo szybko a ich właściwości skutecznie zatrzymują procesy  przeciwutleniające. Polifenole działają na wolne rodniki i odgrywają rolę agentów chelatujących jony metali przejściowych.

www.alqvimia.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda