Olejek Eteryczny z Mirry (commiphora myrrha oil)Mirra razem z kadzidłowcem to prawdopodobnie jedne z najczęściej używanych żywic w historii ludzkości, a to ze względu na ich wyjątkowe korzyści dla zdrowia które znane są już od czasów starożytnych, więc nie jest niczym niezwykłym, że w aromaterapii wykorzystuje się ją w wielu zabiegach a w szczególności tych holistycznych.

Skąd pochodzi Olejek Eteryczny z Mirry? Olejek z Mirry pozyskuje się z żywicy drzewa mirry, które wywodzi się z Egiptu, rozpowszechniony w starożytności poprzez jego piękny zapach, niezliczone właściwości zdrowotne i lecznicze, używana w produkcji perfum jak i lekarstw tych wspomagających gojenie się ran od czasów starożytnej Gracji do czasów ówczesnych. 

Jakie ma właściwości Olejek Eteryczny z Mirry? w aromaterapii i medycynie naturalnej. Oleje z Mirry ma właściwości stymulujące, relaksacyjne, optymalne przy medytacjach.  Wpływ tego olejku na emocje jest zadziwiający, powoduje spokój i dobre samopoczucie po prostu czuć jego zapach i działanie przez długi czas.

Jak Działa na zdrowie? Mirrę powszechnie stosowano do leczenia owrzodzenia jamy ustnej, problemów skórnych jak trądzik, grzybice wysypka, sucha lub pomarszczona skóra, posiada niezwykłe działanie antyoksydacyjne, działa jako środek wykrztuśny na chorobę dróg oddechowych stany grypy; ma działanie przeciwgrzybicze i przeciwzapalne, stymuluje układ odpornościowy i krążenie krwi, jest stosowany do ciała a jej pierwszorzędne działanie to tonizujące. 

Jak stosować olejek z Mirry? W aromaterapii stosowalność na bazie oleju bazowego do twarzy są to oleje z kiełków pszenicy, olej awokado, olej z róży mosqueta, olej jojoba, olej pestki moreli, w zależności od rodzaju cery, natomiast na ciała stosować z olejem migdałowym tłoczonym na zimno nie rektyfikowanym, tym samym wykluczający olej spożywczy, olej spożywczy ten specjalnie jest rektyfikowany przygotowany do spożycia nie zawiera związków które w sposób odpowiedni wpływają na końcowy efekt kosmetyczny.

Jeżeli chcesz pracować z nimi na poziomie terapeutycznym kosmetycznym czy duchowym zawsze wybieraj te najwyższej jakości które pozyskiwane są z roślin leczniczych a nie te wykonane z ropy naftowej chcesz pogłębić swoją wiedzę o aromaterapii zapisz się na podstawy kurs pierwszego stopnia 

 

Linki do opisanych produktów w artykule:
Olejek eteryczny z mirry: 
Inne olejki Eteryczne:
Aromaterapeutyczny masaż Warszawa
tagi; #olejek z mirry, #mirra, #mirrowy, #commiphora myrrha oil
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda