CVPEPersonalizacja zabiegów w duchu holistycznej pielęgnacji opartej na naturalnych składnikach


Obserwując ewolucję rynku kosmetycznego, niezmiennie nasuwa się pytanie - dokąd zmierza branża? Jakie trendy zdominują profesjonalny świat piękna w kolejnych latach?

W wieku XXI już wiemy ekspansja zabiegów z zakresu medycyny estetycznej zdominowała branże kosmetyczną, modny i szybki efekt bez zastanowienia się nad skutkami ubocznych zdominował branżę, klientka podpisujące ankietę świadomie godzi się na niepożądane efekty i to sprawa normalna w salonach medycyny estetycznej.
Dlatego rodzi się pytanie o miejsce kosmetyki naturalnej na rynku kosmetyki tradycjonalnej.

Wśród nas znajdują się osoby i zwolennicy którzy wiedzą że zdrowie ponad wszystko, to właśnie holistyczne pielęgnacje i indywidualne podejście poprzez kosmetykę tradycjonalną ale trochę bardziej zaawansowaną.

Holistyczna pielęgnacja idzie na przekór rynkowym modom, jednak świadomość niewielkiej grupy klientów sprawia że warto wprowadzać zabiegi które razem ze sprawdzonymi profesjonalnymi markami działają i pozostawiają doskonały efekt nie tylko ten kosmetyczny ale i emocjonalny.

Holistyczny zabieg powinien polegać na indywidualnej analizie i potrzebie z każdej osoby która odwiedza nasze centrum, zabieg powinien obejmować działanie na wszystkie zmysły jak wzrok, słuch, węch czy smak, powinien być profilaktyką zdrowia zarówno tego zewnętrznego (kosmetycznego) jak i wewnętrznego (emocjonalnego) dlatego ciekawym narzędziem w holistycznej pielęgnacji jest test kinezjologiczny na gestach ta starochińska metoda diagnostyczna pozwala nam na samym początku zabiegu określić czy osoba jest ying o yang, w starożytnym Tybecie i w Chinach do dnia dzisiejszego uważa się, że równowaga pomiędzy tymi dwoma znakami to gwarancja nie tylko prawidłowego funkcjonowania matki ziemi, ale również człowieka.

Nowoczesna pielęgnacja kosmetyczna to w pewnym sensie uzdrawianie i profilaktyka zdrowia, ktoś się oburzy uzdrawianie, tak właśnie uzdrawianie i profilaktyka zdrowia czym jest masaż ciała czy masaż twarzy to najbardziej prymitywna forma uzdrawiania, a prostym przykładem jest moment kiedy uderzymy się w jakąś część ciała to co robimy? masujemy i to sprawia, że ból odchodzi, profilaktyka zdrowia tak oczywiście dobrze dobrany zabieg to działanie na nasze emocje stres, gniew, podirytowanie i fobie itp... stres to przyczyna wielu chorób, które mogą przekształcić się w wiele patologicznych chorób objawiających się na skórze i zaburzeniami działaniem układów wewnętrznych i emocjonalnych.

W holistycznej pielęgnacji doskonałym narzędziem jest aromaterapia, z którą jestem związana od 1988r. aromaterapia to olejki eteryczne które działają na poziomie kosmetycznym, terapeutycznym i emocjonalnym, oleje tłoczone na zimno to nośnik olejków eterycznych który nie tylko podczas zabiegu zapobiega żeby olejki nie odparowały a wręcz przeciwnie przyśpieszały ich przenikanie poprzez kapilary do skóry a potem do krwiobiegu.
Olejki eteryczne w holistycznej terapii odgrywają wyjątkową rolę i uważam że jedną z najważniejszych w całym holistycznym zabiegu ponieważ w zależności czy człowiek jest yin czy yang dobieramy w jakim stanie emocjonalnym znajduje się i to przez odpowiedni olejek o przeciwnej polaryzacji dostarczamy równowagi emocjonalnej, a to jest niezwykle ważne w terapii holistycznej, efekt takiej równowagi to regeneracja na poziomie emocjonalnym, odczuwalne zrelaksowanie, anty stres i doskonałe samopoczucie. Terapeutyczne działanie w zależności od wybranego olejku eteryczne może być różne jak detoks, antyreumatyczne, rozjaśniające, antybólowe i wiele innych, oczywiście ogromną rolę odgrywają oleje tłoczone na zimno nierektyfikowane, w żaden sposób nie nadają się do zabiegu oleje jadalne, oleje jadalne nie posiadają tych składników, które są zbawienne aby osiągnąć oczekiwany efekt kosmetyczny. W aromaterapii na ciało najlepszym olejem harmonizującym z olejkami eterycznymi jest olej słodki migdałowy tłoczony na zimno nierektyfikowany, jego doskonałe działanie kosmetyczne na skórę sprawia, że jest olejem najczęściej stosowanym w aromaterapii i polecanym przez dyplomowanych aromaterapeutów i znawców, do pracy podczas pielęgnacji twarzy polecamy szlachetniejsze oleje jak olejek: kiełki pszenicy, macerat lub tłoczony na zimno olejek z marchewki czy olejek z róży mosqueta ten wyjątkowy olejek pozyskuje się z owoców dzikiej róży i najlepszy uznawany jest ten który rośnie w Chile i posiada silne właściwości regeneracyjne, odmładzające w połączeniu z olejkami eterycznymi z miry czy kadzidłowca osiągniemy efekt odmładzający, dodatkowo wykonując na nim masaż japoński masaż kobido wzmocniony tapingiem to gwarantowany efekt kosmetyczny. Oczywiście ktoś powie, że brak kosmetyków do prawidłowego wykonania kompletnego zabiegu na twarz czy ciało no nie jeżeli potrzebujesz toniku to proponujemy hydrolaty jak różany czy lawendowy, maski to glinki czy błoto z morza martwego, peeling jednym z najlepszych peelingów jest gruboziarnista sól z morza martwego którą łączymy z wybranym olejem i olejkiem eterycznym taki peeling to nie tylko działanie złuszczające to działanie antyseptyczne które gwarantuje bezpieczeństwo pracy z ciałem klientów.

Na rynku jest sporo firm, które dostarczają kosmetyków 100% naturalnych i certyfikowanych i można sobie poradzić z ułożeniem holistycznego zabiegu na ciało twarz i emocje.

W moim przekonaniu holistyczna pielęgnacja musi być oparta na kosmetykach najwyższej jakości 100% naturalnych, ponieważ tylko wtedy zachowamy harmonię pomiędzy zdrowiem i doskonałym samopoczuciem, dobrze wykonany zabieg holistyczny to połączenia tradycyjnych metod pracy kosmetycznych, kosmetykami naturalnymi odpowiednimi technikami pracy jak masaże i kosmetykami w taki sposób z pewnością nasz klient w sposób naturalny uwolni się od stresu traum czy napięć.

Jeżeli będziesz przestrzegała tych kilku elementów gwarantuje że uzyskasz natychmiastowe i długotrwałe efekty, a także brak niepotrzebnej ingerencji w perfekcję natury.
Ale to nie wszystko, to także profilaktyka zdrowia, znaczne ograniczenie dostarczania do organizmu toksyn w postaci pochodnych ropy naftowej, które powodują różne anomalie i choroby człowieka.

Takim przykładem jest zabieg ujędrniający biust, który nie tylko sprawia, że kobieta po nim psychiczne czuje się wyśmienicie, ale również pozwala na stałe monitorowanie stanu piersi, dzięki uzupełnieniu tego zabiegu poprzez stosowanie w domu specjalnego olejku do pielęgnacji biustu i taoistycznego masażu Alchemia Urody co sprawi że zabieg taki w twoim salonie to szerokie spektrum działania.

Holistyczne działanie możemy rozpocząć od wypicia szklanki soku ze świeżo wyciśniętej pomarańczy, trzeba bardzo staranie i właściwie dobierać elementy terapii o holistycznym działaniu żeby na twarzy klientów wymalować uśmiech z poczuciem szczęścia a nie sztywną maską bez zmarszczek nabrzmiałą i sztucznie świecąca się.


Joanna Stajszczak
Aromaterapeuta
Właściciel Alchemy Day Spa

Rekomendowane holistyczne zabiegi znajdziesz w Alchemy luxury Day Spa Warszawa nasze rekomendaje 
Masaż ciała: http://www.dayspa.pl/?str=zabiegi&ID=13 

Ceremonie holistyczne: http://www.dayspa.pl/?str=zabiegi&ID=11

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda