Olejek z ArnikiArnika pomogła mi wiele razy, gdy nie pomagały inne środki przeciwbólowe.

Arnika Montana Agave (Kupalnik górski)to wieloletnia roślina (dorasta do 60 cm wysokości), która pochodzi z rejonów Europy, Syberii i Ameryki Północnej, rośnie głównie w regionach górskich położonych powyżej 1000 m.n.p.m. Posiada kwiaty, które mają żółte płatki i pomarańczowy środek. Im wyżej rosną, tym mocniej pachną i z nich właśnie powstaje olej.
Arnika jest nazywana także górskim tytoniem ze względu na fizyczne podobieństwo jej liści.
Olej z arniki w 50% składa się kwasów tłuszczowych, w tym linolenowego, linolowego, palmitynowego i kwasu mirystynowego oraz flawonoidów, garbników, karotenoidów.

Arnika wykazuje naturalne właściwości przeciwzapalne i uśmierzające ból, dzięki zawartości tymolu rozszerzającego naczynia włosowate, co ułatwia transport krwi do komórek w chorych okolicach ciała, pomaga w procesie gojenia.
Zastosowany miejscowo pobudza przepływ białych krwinek, usuwając płyny uwięzione w stawach ( przy artrozie zmniejsza ich sztywność ), mięśniach, tkankach i gromadzących się w siniakach i stłuczeniach. Idealny do rehabilitacji po urazach i kontuzjach, także na odmrożenia i poparzenia.
Badania przeprowadzone w USA wskazują na to, że miejscowe stosowanie Arniki jest znacznie korzystniejsze w usuwaniu siniaków, niż na przykład przyjmowanie witaminy K. Arnika zawiera kilka składników, które jednocześnie zmniejszają widoczność siniaków.
W 2007 roku potwierdzono, że Arnika jest równie skuteczna, jak niesteroidowe leki przeciwzapalne, np jak ibuprofen.
Arnika zmniejsza także ból związany z zespołem cieśni nadgarstka w ciągu 2 tygodni od zastosowania.
Olej z arniki pomaga zmniejszyć opuchliznę, chroni przed infekcjami i łagodzi ból, także reumatyczny, idealny po wysiłkach fizycznych i przeciążeniach mięśni np po maratonach. regeneruje tkanki po zwichnięciach i złamaniach, pomaga w łagodzeniu stanów zapalnych po ukąszeniach i użądleniach owadów, na trądzik, przy wypadaniu włosów może pomóc w pobudzeniu ich wzrostu.
W kosmetyce regeneruje suchą skórę (np łokcie, popękane stopy, suche dłonie), wzmacnia paznokcie, do kąpieli na spuchnięte nogi, dla cery naczynkowej i wrażliwej.
Olej z arniki jest zalecany do stosowania miejscowego nie na uszkodzoną mechanicznie skórę lub otwarte rany.
Nie powinny go stosować kobiety w ciąży i matki karmiące piersią.
Olej z Arniki Artesania Agave:
100% macerat kwiatu Arniki Montana w oleju z oliwy virgen

Joanna Stajszczak 
Polecam Olejek Arnika najwyższej jakości i czystości Arnika marki Artesania Agave.  

https://sklep.alchemiaurody.pl/p579-olej-arnika-artesania-100-naturalny-artesania-hand-made.html

https://www.agaverd.com/blog/post/secretos-de-belleza-diferencias-entre-los-aceites-esenciales-y-aceites-vegetales-/

https://www.agaverd.com

 

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda