Pięlęgnacja wegańska - jak wyróżni salon- AROMATERPięlęgnacja wegańska - jak wyróżni salon-
AROMATERAPIA, na której oparta jest pielęgnacja w salonie Alchemy to wyróżnienie, nietuzinkowość i przykład 100% kosmetyki wegańskiej.

Alchemy Day Spa powstało w Warszawie 1999 r. założycielką tego miejsca jest Joanna Stajszczak od zawsze związaną z Aromaterapia, Jest to nauka, która jest oparta na wykorzystaniu właściwości olejków esencjonalnych i olejów tłoczonych na zimno, znana już 3000 lat przed narodzeniem Jezusa Chrystusa.
Pasja do wykorzystywania składników naturalnych i darów natury to jej motto w pielęgnacji profesjonalnej i domowej.

W wieku XX ekspansja zabiegów z zakresu medycyny estetycznej zdominowała branże kosmetyczną modna, bardzo szybki efekt bez zastanowienia się nad skutkami ubocznych zawładnął branżą, klientka podpisujące ankietę godzi się na ewentualne skutki uboczne i niepożądany efekty, to sprawa normalna w salonach medycyny estetycznej.

Dlatego rodzi się pytanie o miejsce kosmetyki naturalnej na rynku kosmetyki tradycjonalnej i co robić żeby działać w obliczu tak silnej konkurencji.
Podpowiedź jest łatwa ale często trudna do zrealizowania:
Bądź liderem, stwórz filozofię miejsca, wiedza, fachowość, pasja, doświadczenie, lojalność do klienta, kosmetyk najwyższa jakość, determinacja, podnoszenie kwalifikacji szkolenia, media społecznościowe, spotkania z klientami.

Holistyczna pielęgnacja naturalna i wegańska idzie pod prąd rynkowym modom, jednak coraz większa świadomość grupy ludzi sprawia że warto wprowadzać zabiegi które razem ze sprawdzonymi profesjonalnymi markami działają i pozostawiają doskonały efekt nie tylko ten kosmetyczny ale i emocjonalny i tu widzę niszę na rynku usług kosmetycznych.
Nasza koncepcja tworzenia zabiegów opartych na najwyższej jakości kosmetykach naturalnych i wegańskich w naszym przypadku ARTESANIA hand made, oferta powinna polegać na indywidualnej analizie i potrzebie każdej osoby, która odwiedza nasze centrum, zabieg powinien obejmować działanie na wszystkie zmysły jak wzrok, słuch, węch czy smak, powinna być profilaktyką zdrowia zarówno tego zewnętrznego (kosmetycznego) jak i wewnętrznego (emocjonalnego) dlatego ciekawym narzędziem w holistycznej pielęgnacji jest test kinezjologiczny na gestach ta starochińska metoda diagnostyczna, która pozwala nam na samym początku zabiegu określić, czy osoba jest yin o yang, w Tybecie, Chinach i Japonii do dnia dzisiejszego uważa się, że równowaga pomiędzy tymi dwoma znakami to gwarancja nie tylko prawidłowego funkcjonowania matki ziemi, ale również człowieka. Nowoczesna pielęgnacja kosmetyczna to w pewnym sensie uzdrawianie i profilaktyka zdrowia, ktoś się oburzy uzdrawianie, tak właśnie uzdrawianie i profilaktyka zdrowia, czym jest masaż ciała czy masaż twarzy, to najbardziej prymitywna forma uzdrawiania, a prostym przykładem jest moment kiedy uderzymy się w jakąś część ciała to co robimy? masujemy i to sprawia, że ból odchodzi, profilaktyka zdrowia tak oczywiście dobrze dobrany zabieg to działanie na nasze emocje stres, gniew, podirytowanie i fobie... , stres to przyczyna wielu chorób, które mogą przekształcić się w wiele patologicznych chorób objawiających się na skórze i zaburzeniami działaniem układów wewnętrznych i emocjonalnych.
W holistycznej pielęgnacji doskonałym narzędziem jest aromaterapia, z którą jestem związana od 1988r. aromaterapia to olejki eteryczne które działają na poziomie kosmetycznym, terapeutycznym i emocjonalnym, oleje tłoczone na zimno to nośnik olejków eterycznych który nie tylko podczas zabiegu zapobiega żeby olejki nie odparowały a wręcz przeciwnie przyśpieszały ich przenikanie poprzez kapilary do skóry a potem do krwiobiegu.
Olejki eteryczne w holistycznej terapii odgrywają wyjątkową rolę i uważam że jedną z najważniejszych w całym holistycznym zabiegu ponieważ w zależności czy człowiek jest yin czy yang dobieramy w jakim stanie emocjonalnym znajduje się i to przez odpowiedni olejek o przeciwnej polaryzacji dostarczamy równowagi emocjonalnej, a to jest niezwykle ważne w terapii holistycznej, efekt takiej równowagi to regeneracja na poziomie emocjonalnym, odczuwalne zrelaksowanie, anty stres i doskonałe samopoczucie. Terapeutyczne działanie w zależności od wybranego olejku eterycznego może być różne jak detoks, antyreumatyczne, rozjaśniające, antybólowe i wiele innych. (czy nigdy nie zaobserwowałaś kiedy jesteś złą albo coś się wydarzyło złego w twoim życiu twoja twarz się zmienia) Ogromną rolę odgrywają oleje tłoczone na zimno nierektyfikowane, w żaden sposób nie nadają się do zabiegu oleje jadalne, oleje jadalne nie posiadają składników, które doskonale wpływają na efekt kosmetyczny, który potrzebujemy, oleje tłoczone na zimno są zbawienne aby osiągnąć oczekiwany efekt kosmetyczny. W aromaterapii na ciało najlepszym olejem harmonizującym z olejkami eterycznymi jest olej słodki migdałowy tłoczony na zimno nierektyfikowany, jego doskonałe działanie kosmetyczne na skórę sprawia, że jest olejem najczęściej stosowanym w aromaterapii i polecanym przez dyplomowanych aromaterapeutów i znawców, do pracy podczas pielęgnacji twarzy polecamy szlachetniejsze oleje jak olejek: kiełki pszenicy (witamina E), macerat lub tłoczony na zimno olejek z marchewki (działanie dotleniające), olejek z róży mosqueta (regeneracyjne) ten wyjątkowy olejek pozyskuje się z owoców dzikiej róży i najlepszy uznawany jest ten który rośnie w Chile i posiada silne właściwości regeneracyjne, odmładzające w połączeniu z olejkami eterycznymi z mirry czy kadzidłowca osiągniemy efekt odmładzający, dodatkowo wykonując na nim japoński masaż kobido wzmocniony tapingiem to gwarantowany efekt naturalnego liftingu bez skalpela.
Filozofia Alchemy Day Spa to tworzenie zabiegów w 100% naturalnych wegańskich wolnych od składników zwierzęcych czy syntetycznych.
W zabiegach na twarz wykorzystuję hydrolaty jak różany czy lawendowy, maski to glinki, błoto z morza martwego, ryż, natomiast peeling tworzymy sami na bazie gruboziarnistej soli z morza martwego lub soli mediteraneo którą łączymy z wybranym olejem i olejkiem eterycznym, taki peeling to nie tylko działanie złuszczające to działanie antyseptyczne, które gwarantuje bezpieczeństwo pracy z klientami.

Pielęgnacja wegańska musi być oparta na kosmetykach najwyższej jakości 100% naturalnych, ponieważ tylko wtedy otrzymamy spodziewany efekt kosmetyczny, zachowując harmonię pomiędzy zdrowiem i doskonałym samopoczuciem, dobrze wykonany zabieg holistyczny to połączenie tradycyjnych metod pracy, odpowiednie techniki z kosmetykami naturalnymi, to zapewni że wasz klient w sposób naturalny uwolni się od stresu traum czy napięć.

Aromaterapia tak naprawdę dostarcza wszystkiego co potrzebuje twój klient, możesz stworzyć indywidualny kosmetyki który będzie działał nie tylko w twoim centrum kosmetycznym ale i w pielęgnacji domowej klienta.
Jeżeli będziesz przestrzegała kilku elementów gwarantuje że uzyskasz natychmiastowe i długotrwałe efekty, a także brak niepotrzebnej ingerencji w perfekcję natury jak zmiana owalu twarzy czy ust.

Najważniejszym aspektem w uprawianiu profesjonalnej kosmetyki naturalnej jest pielęgnacja oparta o profilaktykę zdrowia, nasze działania znacznie ograniczają dostarczania do organizmu toksyn w postaci pochodnych ropy naftowej, które w efekcie powodują różne problemy skórne i poważne choroby często nieuleczalne.
Takim przykładem jest zabieg ujędrniający biust i kosmetyki do pielęgnacji domowej, które nie tylko sprawiają, że kobieta po nim psychiczne czuje się wyśmienicie, ale również pozwalają na stałe monitorowanie stanu piersi, dzięki uzupełnieniu tego zabiegu poprzez stosowanie w domu specjalnego olejku do pielęgnacji biustu i taoistycznego masażu stworzonego go przez Alchemia Urody sprawi to, że taki zabieg w twoim salonie będzie triumfował, a jego szerokie spektrum działania usatysfakcjonuje najbardziej wymagające klientki.

Holistyczne działanie możemy rozpocząć od wypicia szklanki soku ze świeżo wyciśniętej pomarańczy, trzeba bardzo staranie i właściwie dobierać elementy terapii o holistycznym działaniu, żeby na twarzy klientów wymalować uśmiech z poczuciem szczęścia a nie sztywną maską bez zmarszczek nabrzmiałą sztucznie świecąca się wymazującą naturalne rysy twarzy.

Żeby przetrwać walkę z wiatrakami czyli z sektorem kosmetyki estetycznej musisz w sposób jasny wybrać swoją strategię działania, dzisiaj kosmetyka pielęgnacyjna to nie tylko dobre kosmetyki 100% naturalne, które działają to również coaching klienta co powinien jeść i robić żeby zatrzymać w sposób efektywny procesy starzenia. Aromaterapia ta prawdziwa pozwala na tworzenie prawdziwych ceremonii urody nie tylko z efektem fizycznym na twarzy ale również tym duchowym emocjonalnym, jeżeli to poskładasz gwarantuje że efekt będzie murowany nie tylko kosmetyczny ale będzie miał odzwierciedlenie w ilości klientów którzy będą odwiedzało twój salon.
Joanna Stajszczak :)

Masz pytani napisz lub zadzwoń:
email: info@alchemiaurody.pl
Tel: 513109909 

Stony które polecam: 
Ciekawa marka hand made do tworzemia zabiegów na twarz i ciało
https://sklep.alchemiaurody.pl/k19-artesania-agave.html 

Marka kosmetyki profesjonalnej:
https://sklep.alchemiaurody.pl/k16-cv-primary-essence.html 

Szkolenia dla sektora kosmetyki profesjonalnej:
https://sklep.alchemiaurody.pl/k6-szkolenia-alchemia-urody.html 

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda