Co to jest olej bazowy w AromaterapiiOlej BAZOWY do masażu.

W aromaterapii inaczej znany olejem bazowym dla olejków esencjonalnych. Polecamy olej migdałowy do ciała wysokiej jakości oleje roślinne, wyciskane na zimno, a następnie oczyszczane z nasion, łupinek nazywane są olejami bazowymi, ponieważ często stosowane są jako podstawa produktów kosmetycznych.

W stanie czystym oleje te nie mają żadnego charakterystycznego zapachu. Często różnią się wyłącznie konsystencją i chłonnością. Sprawiają, że skóra staje się miękka jak aksamit, gładka i delikatna.

Są nośnikiem w aromaterapii – do wprowadzania olejków eterycznych przez skórę do wnętrza komórek i do układu krążenia. Każda komórka ludzkiego ciała ma ścianę komórkową, której grubość wynosi tylko dwie molekuły. Cząsteczki oleju z łatwością przenikają przez ściany komórkowe i mogą dzięki temu wprowadzać do środka komórek inne molekuły. Oleje bazowe są źródłem mikroelementów, witamin A, D, E oraz F, fitosteroli, fosfolipidów oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Łącząc oleje bazowe z olejkami eterycznymi uzyskuje się doskonałe kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała, jak również doskonałe oleje do masażu.

[POWRÓT ARTYKUŁY]

#olej migdałowy, http://www.sklep.alchemiaurody.pl/p89-olejek-slodki-migdal-virgen-extra-amygolus-var-dulcis-150-ml-artesania-hand-made.html

#aromaterapia,  http://www.sklep.alchemiaurody.pl/k19-r20--artesania-agave-olejki-eteryczne-17-ml.html

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda