Menu gabinetu kosmetycznego 

Alchemia Urody i przygotowanie oferty.

Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne które powinny znajdować się w ofercie wellness i spa.

Tak jak wspominałem w innych artykułach obiekt spa i wellness powinny charakteryzować się łatwym dostępem do źródeł wody takich jak baseny, jakuzzi, sauna czy ścieżka Kneippa.
Kultura wellness i spa to cała filozofia oparta na zdrowym odżywianiu i stylu życia, ośrodki typu spa i wellness powinny dostarczać efekt odprężenia, dobrego samopoczucia i profilaktyki zdrowia nie wspominając o widocznych efektach kosmetycznych.
Dlaczego w filozofii wellness i spa stawiamy na profilaktykę zdrowia i dobre samopoczucie, uważa się że schorzenia pochodzą od naszej psychili, dlatego filozofia wellness i spa to oddziaływanie na nasz stan emocjonalny.
W obiekcie wellness wszystkie szczegóły powinny być zharmonizowane tak aby osoba przebywająca poczuła się zregenerowana, zrelaksowana, a zabiegi pielęgnacyjne zostały wykonane w sposób profesjonalny przez profesjonalnie przygotowane personel, a użyte przez nich produkty do pielęgnacji powinny być pochodzenia naturalnego, wolne od pochodnych ropy naftowej, chemicznych konserwantów, syntetycznych perfum, ponieważ są to toksyny które przenikają naskórek i pozostają w naszym organizmie.
Przykładowe zabiegi i produkty używane w spa i wellness.
Peeling- złuszczanie naskórka.
Celem tej pielęgnacji jest eliminacja zrogowaciałego naskórka aby osiągnąć skórę gładką jak również rozpulchnioną przygotowaną do pielęgnacji.
Rozróżniamy kilka rodzai peelingów.
Jako pielęgnacja sama w sobie na bazie produktów nawilżających.
Zalecany jako wstęp do pielęgnacji bazowej co spowoduje lepszą wchłanialność produktu.
Na rynku możemy znaleźć szeroką gamę peelingów.
Peeling na sucho można wykonać za pomocą rękawicy jednopalcowej wykonanej z trawy morskiej jak również innych materiałów tak aby usunąć zrogowaciały naskórek.
Peeling fizyczny na bazie kremu lub oleju zmielone nasiona owoców warzyw brzoskwini, jojoba, kolendry, jak również alg, kamienia, glinek, błota.
Peelingi solne pochodzące z różnych stron świata są szczególne, mają doskonałe właściwości złuszczające, ale przede wszystkim to znakomity antyseptyk, jak również katalizator ułatwiający przenikanie właściwości zawartych w nich samych jak również  produktach pielęgnacyjnych użytych w następnych etapach pielęgnacyjnych.
Peeling chemiczny to przeważnie kwasy owocowe które w swoim składzie posiadają kwasy AHA i BHA, są wykorzystywane w peelingach na twarz.
Peeling enzymatyczny, posiada enzymy z ananasa, papai itp z substancjami aktywnymi jak bromelina i papaina które się miesza przed wykonaniem peelingu który można użyć zarówno na ciało i twarz.
Peeling mechaniczny to złuszczanie za pomocą różnorodnych maszyn elektrycznych jak mikro dermabrazja, kawitacja, czy zwyczajna szczotka obrotowa te oststnie nie powinny znaleść miejsca w spa i wellness.
Okłady i zawijania.
Na rynku kosmetycznym można znaleźć ogromną ilość zabiegów na ciało jako okładów, zawiajnych folią plastikową aluminiową, bandażami, prześcieradłami etc...
Przeważnie dla osiągnięcia efektu tonizacji, nawilżenia lub eliminacji toksyn stymulując cyrkulację krwi.
Znane są również zabiegi pielęgnacyjne o działaniu okluzyjnym silnie detoksykującym w zimie dodatkowo dostarczamy ciepła poprzez przykrycie klienta kocem elektrycznym.
Najpopularniejsze produkty wykorzystywanew spa i wellness.
Błota w postaci płynnej jak również sypkiej do rozrobienia z wodą, ich podstawowe właściwości to oczyszczanie organizmu, stymulują metabolizm dzięki zawartości oligoelementów, jak również nawilżanie pozostawiając skórę bardzo delikatną.
i odżywioną.
Glinki.
Glinki jak i błota są pochodzenia naturalnego, glinka to nic innego jak erozja skał często wygrzana przez promienie słoneczne w wysokich temperaturach jak również poddana promieniowaniu księżyca o wielkości ziarna nie większej niż 2 mikrony, pomieszana z wodą ma konsystencje koloidalną. Glinka to minerały z rodziny filosilicatos ale również mogą być oxi-hidroxidos z Fe i Mn. Jednak najbardziej popularne glinki są plastyczne ale to nie zawsze idzie w parze z produktem naturalnym, dlatego uważamy że nawet jeżeli dla terapeutów jest trochę niewygodnie pracować z glinkami nie plastycznymi ale ja jestem zwolennikiem tych nie modyfikowanych prawdziwych naturalnych.
Glinki mogą być wykorzystane w licznych pielęgnacjach na twarz i doskonale oddziaływać na poszczególne pielęgnacje.

Koniec części I

Pielęgnacja twarzy w spa i wellness kosmetyki profesjonalne najwyższej jakości http://www.alqvimia.pl

www.dayspa.pl

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda