Holistyczna pielęgnacja naturalna 

Dekalog świadomego klienta dlaczego kosmetyki ekologiczne?

Jak pokazują badania, nasza skóra wchłania około 60% składników, zawartych w stosowanych przez nas kosmetykach.
Skóra to nasz największy organ, pełniący wiele różnych ważnych funkcji. 

Im większą ilością syntetycznych składników ”karmimy” naszą skórę, tym więcej toksyn zanieczyszczenie jest naszego organizmu. 

Średnio w europie kobieta używa dziennie około 10-12 różnych kosmetycznych, dlatego tak ważne jest zwracanie uwagi na to, co stosujemy w pielęgnacji codziennej.
Niestety 98% kupowanych przez nas kosmetyków  zawiera pochodne ropy naftowej i inne toksyczne komponenty.

Co to znaczy "naturalne"? 

Kosmetyki naturalne to takie, które produkowane są z naturalnych składników nie modyfikowanych.

Czym różnią się naturalne kosmetyki od tych tradycyjnych ”

Jakie Polskie firmy je produkują?
Jak się okazuje, Polskich firmy produkujących 100% naturalne kosmetyki niema, jest tylko kilka takich które posiadają składniki naturalne certyfikowane ale to nie nie świadczy że kosmetyk już jest naturalny.

Natomiast certyfikat na kosmetyk to świetny biznes który nie gwarantuje że jest w 100% naturalny, certyfikaty mają własne, różne standardy, najbardziej znane to EcoCert, BDiH, Soil Association, ale żaden z nich nie gwarantuje że kosmetyk jest w 100% naturalny.

Kosmetyki wchłaniają się w skórę  dostając się do krwiobiegu, wiele z tych chemikaliów mogą zaburzać funkcje biologiczne organizmu, w wielu przypadkach tworzą reakcje alergiczne. Kosmetyki stanowią szczególne zagrożenie dla kobiet, które są głównymi konsumentami produktów kosmetycznych.
Ze względu na brak uregulowań prawnych, często producenci używają słów jak „naturalne kosmetyki” , „z naturalnych wyciągów” lub „biologiczne”, „eko”, „bio”nie oznacza to jednak, że taki produkt nie zawiera toksyn.

Kupując kosmetyki świadomie wybieraj takie które w swych składach nie zawierają: 1,4-dioxane – Dioksan (dwutlenek dwuetylenu), 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol (Bronopol), Alcohol Isopropyl (SD-40) – Alkohol izopropylowy, Aluminium stearate, Ammonium Laureth Sulfate (ALES), Ammonium Lauryl Sulfate (ALS)
Anionic Surfactants – Surfaktanty, Benzophenone-4, Benzalkonium Chloride – Chlorek benzalkoniowy
Butylated Hydroxyanisole (BHA) – Butylowany hydroksyanizol, Butylated Hydroxytoluene (BHT) – Butylowany hydroksytoluen, butane – butan, Cinnamal, Dmdm Hydantoin, Disodium Edta, Cationic surfactants – Surfaktanty, Cetalkonium chloride, Chloromethylisothiazolinone & Isothiazolinone, Cocoamidopropyl Betaine, Cocoyl Sarcosine, Cyclomethicone, DEA (diethanolamine), Diazolidinyl urea
Dimethicone – Poli(dimetylosiloksan), Disodium Dioctyl Sulfosuccinate, DMDM Hydantoin
Ethoxylated surfactants, Ethoxyethanol, Ethoxyethanol acetate – Octan etyloglikolu, Eugenol
Furfural, FD&C Colour Pigments, Formaldehyde – Aldehyd mrówkowy lub formaldehyd
Glutaral, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Hydrolysed Animal Protein, Imidazolidinyl Urea, isobutane
Iodopropynyl Butylcarbamate, Isoeugenol, imidazolidinyl urea, isobutylparaben, Laureth-4
Lyral, Isopropyl Palmitate, Lanolin, Lauryl dimonium hydrolysed collagen, Lauryl or Cocoyl Sarcosine
Lauryl Sarcosine, Liquidum Paraffinum, MEA compounds, Magnesium Nitrate, Methylisothiazolinone
Methylchloroisothiazolinone, Mineral Oil – Oleje mineralne, Nitrosating Agents, o-Phenylphenol
Paraben preservatives (methyl, propyl, butyl, and ethyl) – parabeny, Paraffin wax/oil – Parafiny, Polyethylene Glycol (PEG) glikol polietylenowy, Propylene/Butylene Glycol, petrolatum – wazelina
ppg-15, PVP/VA Copolymer, Quaternium-7, 15, 31, 60, etc, QUININE – chinina, Sodium Cocoyl Sarcosinate, Silicone derived emollients, Sodium Hydroxide – Wodorotlenek sodu, Sodium Laureth Sulfate SLES, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Stearalkonium Chloride, Talc – talk, TEA (Triethanolamine) Laureth Sulfate, Toluene – Toluen, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL, Perfum, fragrance

Podstawowe różnice pomiędzy kosmetykami naturalnymi i tradycjonalnymi

Kosmetyki naturalne

         Kosmetyki tradycjonalne

Oleje tłoczone na zimno 

         Oleje parafinowe

Woski naturalne                      

         Parafiny

Olejki eteryczne

         Perfumy, fragrance

Mydlnica lekarska

         laulyrosiarczanu sodu

Oleje tłoczone na zimno nie rektyfikowane to najcenniejszy składnik nowoczesnych kosmetyków naturalnych, które bez problemu przenikają w głąb skóry. 

W kosmetykach naturalnych możemy spotkać olej ze słodkiego migdała, jojoby, awokado, kiełków pszenicy, róży mosqueta, arganowy, są to substancje oleiste o wyjątkowych właściwościach kosmetycznych. Zwiększają elastyczność skóry, pobudzają mikrokrążenie, dotleniają i odżywiają. Hamują utratę wody przez naskórek, co pozytywnie wpływa na wzrost nawilżenia, nadając cerze promiennego wyglądu. Ich ogromną zaletą jest to, że uzupełniają cement międzykomórkowy, co sprawia, że skóra jest bardziej odporna na negatywne działanie czynników zewnętrznych: promieniowanie UV, niską temperaturę, wiatr, mikroorganizmy.

Oleje tłoczone na zimno nie rektyfikowane posiadają witaminę A, D, E, K oraz kwasy tłuszczowych omega-3 i omega-6, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania skóry. Związki te są bardzo doskonałą bronią do walki z wolnymi rodnikami, dzięki czemu hamują przedwczesne starzenie się skóry.

Olej z kiełków pszenicy jest wykorzystywany w odżywkach do włosów, aczkolwiek uważam że większą rolę odgrywa w pielęgnacji twarzy działając anty-rodnikowo, jest doskonały w zabiegach odmładzających na zmarszczki w połączeniu z mieszanką na zmarszczki Alqvimia dostarczają natychmiastowych efektów kosmetycznych.

Producenci kosmetyków naturalnych którzy chcą produkować kosmetyki mają wiele problemów żeby wyprodukować tani kosmetyk naturalny, między innymi dlatego że olejki eteryczne w ostatnim czasie podrożały znacznie a jest to jeden z podstawowych komponentów kosmetyków, między innymi po to żeby był piękny zapach, ale nie tylko bo trzeba wiedzieć że olejki esencjonalne w same w sobie są konserwantami, również z olejków eterycznych wyodrębnia się wiele składników między innymi te które konserwują takim składnikiem jest geraniol który jest uznanym konserwantem jednak tak wyodrębniony komponent jest sam w sobie alergenem, nie wspominając już o jego bracie syntetycznym pozyskiwanym z ropy naftowej..

Brak syntetycznych barwników, środków zapachowych jak perfum czy fragrancji sprawia, że kosmetyki te nie wywołują alergii.

Wybór naturalnych kosmetyków to oczywiście świadoma decyzja każdego klienta, jednak efekt używania kosmetyków naturalnych to skóra gładka jak jedwab już po pierwszym użyciu.

Kosmetyka naturalna to piękno i troska o organizm!

Zabiegi pielęgnacyjne i  kosmetyki naturalne różnią się od tradycyjnych zabiegów kosmetycznych. Kosmetyka naturalna ekologiczna w centrum uwagi stawia człowieka i ekologię. Dlatego też ekologia jest ważnym aspektem kosmetyki i holistycznych pielęgnacji.

Produkty używane do naturalnych zabiegów pielęgnacyjnych,  są  wolne od alkoholu, parabenów, siarczanów, silikonów, glikolu propylenowego, DEA, sztucznych barwników, środków konserwujących i innych dodatków syntetycznych.

nie zawierają olejów mineralnych, dodatków syntetycznych, barwników lub składników uzyskanych sztucznie w procesach petrochemicznych, nie są testowane też na zwierzętach, Zamiast tego w ich składzie znajdują się wyciągi roślinne pochodzące z kontrolowanych upraw.

Czym są konserwowane kosmetyki naturalne?
na przykładzie kosmetyków Alqvimia są to olejki eteryczne, oleje tłoczone na zimno, woski 

W trosce o klientów i środowisko naturalne
Konsumpcjonizm i stosowanie ogromnej ilości substancji syntetycznych szkodzi nie tylko środowisku naturalnemu. Produkty petrochemiczne wywołują u wielu ludzi poważne problemy skórne i uczulenia. 

Sztucznie wyprodukowane związki chemiczne nie rozkładają się ani w środowisku naturalnym, ani w naszych organizmach. Pozostają czasami na bardzo długo, wywołując stany chorobowe. Dyskusja o sposobach ratowania naszego środowiska naturalnego stała się bardzo intensywna dopiero w ostatnich latach, ale w wielu krajach od dawna istniała świadomość coraz poważniejszych zagrożeń

Nasz wygląd skóry zdradza,co się dzieje w naszym organizmie

Skóra odzwierciedla nasz stan zdrowia, a problemy skórne potrafią wiele osób  zmusić do szukania pomocy, jako że dosłownie rzucają się w oczy! Stan zdrowia i wygląd naszej skóry mają wpływ na to, jak widzimy i jak oceniamy samych siebie. Niektóre zmiany skórne są też skutkiem błędów pielęgnacyjnych, inne zaś wiążą się z chorobami dermatologicznymi. Jako pasjonatka terapeutka kosmetyki naturalnej, dzięki całościowej perspektywie mogę pomagać ludziom i walczyć z różnymi problemami docieram głębiej, niż tylko do samej powierzchni skóry.
Holistyczny  zabieg na twarz.

W naturalnych pielęgnacjach nie tylko kosmetyki są ważne ale również ręce terapeutki, dlatego przy holistycznych zabiegach twarzy bardzo ważnym elementem jest masaż. 

Zabieg holistyczny łączy w sobie wiele dziedzin medycyny naturalnej: aromatoterapia, akupresura, masaż limfatyczny.
W trakcie masażu wybierane są najważniejsze punkty w zależności od dolegliwości.

Bardzo istotne jest połączenie masażu klasycznego i akupresurą. 

Zabieg  holistyczny jest zabiegiem, który odblokowuje, uwalnia energię krążącą po naszym ciele. Działa głęboko na mięśnie i skórę przez co wpływa pozytywnie na nasze emocje. 

Problemy skórne, widoczne na twarzy, często mają swoje głębsze podłoże. Skóra odzwierciedla stres i wewnętrzne napięcie, naszą dietę, ruch i ćwiczenia fizyczne i styl życia. Skóra jest bowiem bardzo czułym barometrem zdrowia , zmiany na jej powierzchni mogą sygnalizować jakieś schorzenie albo towarzyszyć  trwającym już jakiś czas chorobom. Dlatego przy konsultacji holistycznej można odczytać  co się dzieje w twoim organizmie!

Co wyraża skóra? Zamiast określenia ”rodzaj cery” mówimy o tym, co skóra wyraża, aby lepiej zrozumieć, co poszczególne warstwy skóry chcą nam „powiedzieć” i aby poznać aktualne potrzeby skóry. W ten sposób możemy dowiedzieć się, co jest największym problemem i od czego powinniśmy rozpocząć zabiegi. 

Analiza skóry – badanie wzrokowe, dotykowe i rozmowa z klientem oraz zapoznanie się z kartą klienta.

Diagnoza problemów skórnych – skóra odzwierciedla stan zdrowia całego organizmu, wiec w czasie konsultacji staram się odczytywać znaki, które daje nam skóra w każdej strefie, aby dowiedzieć się, czy problemy skórne uwarunkowane są dolegliwościami narządów wewnętrznych - i czy w ten sposób można im zaradzić lub złagodzić, zmieniając dietę i dostarczając organizmowi odpowiednich składników odżywczych.

Zabiegi na twarz: W kosmetyce naturalnej stosujemy działania holistyczne - podczas diagnozy i zabiegu nie zapominamy, że organizm to coś więcej niż suma poszczególnych narządów. Pracując naszymi rękoma i stosując odpowiednio dobrane kosmetyki chcemy dotrzeć głębiej i odpowiedzieć na prawdziwe potrzeby organizmu i skóry.

Wszystkie kosmetyki, używane w trakcie zabiegów, to produkty naturalne zawierające wyłącznie składniki pochodzenia roślinnego. Kosmetyki będą działać skutecznie, tylko jeśli zabieg wykonywany będzie w odpowiedni sposób. Pod wpływem przyjemnego, ciepłego dotyku masażu ciało wydziela hormony, które zwalczają napięcia, stres i mają uzdrawiające działanie.

Dotyk ma ogromne znaczenie we wszystkich zabiegach, wykonywanych w oparciu o kosmetyki naturalne.

Masaż poprawia u osoby masowanej pogodę ducha, wywołuje wesołość, szczęście, chęć do działania. Poprawia przemianę materii, działa relaksująco, przywraca energetyczną równowagę, wzmacnia organizm.

Przykładowy zabieg pielęgnacyjny na twarz

 • Przeprowadzenie wywiadu z klientem przed wykonaniem holistycznego zabiegu na twarz. (test na wiek biologiczny)
 • Rozpoznanie potrzeb każdego rodzaju cery (diagnoza twarzy)
 • Dobranie odpowiednich naturalnych produktów do każdego rodzaju cery ( kosmetyki Alqvimia )
 • Zabieg na twarz i dekolt masaż rąk lub stóp.
 • Masaż energetyczny i limfatyczny.
 • Masaż pleców/ rąk lub stóp
 • Pielęgnacja twarzy /schemat osobisty
 • Suplementy diety, odżywianie,  
 • Dobranie odpowiednich  naturalnych produktów do każdego rodzaju cery próbki dla klienta 

Schemat Osobisty dla klienta

W dużym stopniu pielęgnacje naturalne polegają na nauce i uświadamianiu klientów, co sami mogą zrobić dla swojego zdrowia, dlatego też dokładnie omawiamy znaczenie składników naszej diety i ich pochodzenia dla środowiska wewnętrznego naszego organizmu, naszej skóry i środowiska naturalnego. Jeśli chodzi o równowagę kwasowo-zasadową, zakwaszenie zaobserwować można nie tylko w naturze, ale także u wielu ludzi.

Ultranowoczesne kursy w oparciu o tradycyjna wiedzę

Kursy kosmetyki naturalnej czerpią inspiracje z tradycyjnej wiedzy o właściwościach ziół, roślin czy masaży. Jednocześnie w nauczaniu wykorzystywane są wyniki najnowszych badań naukowych, a same kursy  odzwierciedlają rozwój, któremu podlegają społeczeństwa. Dzisiejsi klienci są bardzo świadomi i ciekawi nowości. Pragną poczuć, że ktoś się nimi dobrze zajmuje i przeprowadza zabiegi w profesjonalny sposób, ale chcą też otrzymać odpowiedź na swoje pytania: „Swędzi mnie skóra, co mogę zrobić?” czy „Moje policzki są bardzo zaczerwienione. Od czego to zależy?”

Uczymy jak nasz wygląd odzwierciedla stan zdrowia naszych organów wewnętrznych, zwłaszcza żołądka i jelit. Lepiej rozumiemy, gdzie w naszym organizmie mają swoje źródło problemy ze skórą i jak dzięki odpowiednim kosmetykom, diecie i suplementom diety możemy złagodzić  dolegliwości zarówno skóry, jak i całego organizmu.

Substancje, z którymi mamy na co dzień kontakt, mają wpływ na naszą skórę, nasze zdrowie i środowisko naturalne
Każdy człowiek jest odrębnym mikrokosmosem. To, co ma wpływ na jednostkę, wpływa też na środowisko i odwrotnie.

Konieczna jest więc umiejętność spojrzenia na całość współzależności pomiędzy człowiekiem, a środowiskiem i stosowanie produktów, które są przyswajane i ulegają rozkładowi zarówno w pojedynczym organizmie, jak i w środowisku.
Ważna jest też dogłębna wiedza o używanych kosmetykach.

Kosmetyczki wykonujące naturalne zabiegi kosmetyczne muszą posiadać dużą wiedzą i rzeczywiście znać się na tym, na czym pracują – a więc wiedzieć, jak uzyskuje się surowce do produkcji kosmetyków, jakie poszczególne składniki są przyswajane przez ludzki organizm,  jakie znaczenie ma stosowanie tych produktów.

Niektóre firmy organizują szkolenia z kompleksowych pielęgnacji naturalnych.

Schemat szkolenia!

Kurs przeznaczony jest dla osób z branży kosmetycznej, a w szczególności dla kosmetyczek pasjonatek kosmetyki naturalnej i terapii manualnych o holistycznym charakterze w pełnej harmonii z naturą.
To jedyne w swoim rodzaju holistyczne szkolenie obejmujące.  

 • Pojęcie naturalnej kosmetyki biorąc pod uwagę całego człowieka, jego skórę,
 • organizm i środowisko, w którym się znajduje
 • Teoria i praktyka.
 • Faza oczyszczania: Znaczenie odpowiedniego oczyszczenia dla różnych rodzajów cery oraz nauka o kosmetykach ekologicznych i roślinnych składnikach kosmetyków. Dowiesz się więcej o produktach oczyszczających, peelingu, olejkach, sprayu do twarzy....
 • Faza pielęgnacji: Faza pielęgnacji i stosowane produkty powinny w głęboki i uzdrawiający sposób zadbać o skórę. Poznajemy i pracujemy z olejami do twarzy, serum, maseczkami i całymi kuracjami pielęgnacyjnymi.
 • Faza ochrony: Ma za zadanie zapewnić skórze ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak słońce, chłód, szkodliwe środowisko pracy itd. Faza ochrony to w dużym stopniu praca z produktami stosowanymi na dzień, takimi jak kremy do twarzy, kosmetyki do opalania czy makijażu.
 • Masaż twarzy: Wykonując masaż twarzy nawiązujemy bliski kontakt z drugą osobą. Uczymy się wykonywać ten zabieg w skupieniu, z pokorą i troską. Pracujemy wyłącznie z olejami roślinnymi i olejkami eterycznymi. 
 • Punkty energetyczne: Skóra twarzy, tkanka łączna i mięśnie zawierają wiele połączeń nerwowych i „linii przesyłu energii”. Uczymy się oddziaływać palcami na punkty energetyczne, stymulując krążenie, uśmierzając ból i łagodząc napięcia.
 • Drenaż limfatyczny: Krążenie limfatyczne w skórze przebiega według specyficznego schematu. Uczymy się, jak stosować podczas zabiegu elementy drenażu limfatycznego, aby stymulować i wzmacniać krążenie limfatyczne.
 • Zabiegi antycellulitowe i pobudzające krążenie krwi: Zabiegi antycellulitowe to silny masaż łydek, ud, pośladków i stóp, wzmacniający krążenie krwi w tkance tłuszczowej i łącznej. Uczymy się, jak udzielać porad dietetycznych i porad w zakresie samodzielnych zabiegów domowych. Stosujemy ekologiczne produkty i kuracje antycellulitowe.
 • Manicure: Ekologiczny manicure to zabieg na dłonie i paznokcie z wykorzystaniem ziołowego mleczka do kąpieli, peelingu i masażu dłoni oraz całkowicie ekologiczne francuskie manicure bez lakieru do paznokci.
 • Pedicure: Ekologiczny pedicure to zabieg na stopy i palce stóp z wykorzystaniem ziołowego mleczka do kąpieli, peelingu i masażu stóp i łydek oraz całkowicie ekologiczne francuskie manicure palców stóp bez tradycyjnego lakieru do paznokci (tylko kosmetyki naturalne).
 • Woskowanie: Poznajemy różne rodzaje owłosienia skóry. Używamy wosku cukrowego, który jest całkowicie rozpuszczalny w wodzie, łatwy do samodzielnego przygotowania i bardzo skuteczny do depilacji.
 • Makijaż: specjalistka od makijażu uczy nas podstaw wyczucia i wiedzy o teksturze skóry. Uczymy się nakładać podkład, używać pudru, różu i innych kosmetyków do makijażu, zawierających czyste minerały i substancje pochodzenia roślinnego.
 • Higiena: Higiena w salonie kosmetycznym, higiena lokalu i higiena w kontaktach z klientem.

Po ukończeniu kursu kosmetyki naturalnej można wykonywać ekologiczne zabiegi na twarz, ale także: manicure, pedicure, depilacje, zabiegi antycellulitowe i masaż pobudzający krążenie. 

 • Zainteresowanie kosmetykami ekologicznymi jest coraz większe i jestem pewna, że osoby kończące kurs kosmetyki ekologicznej mają przed sobą 

    świetlaną przyszłość.

Alqvimia 100% kosmetyka naturalna dla profesjonalisyów.

mail:

 


 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda