olejki eteryczne i aromaterapiaOlejki eteryczne 
Dostępne na stronie
https://alqvimia.pl/k19-r20--artesania-agave-olejki-eteryczne-alchemia-urody.html 

są to naturalne płyny, wydobyte z różnych części roślin wykorzystywane do celów leczniczych i kosmetycznych. Płyny, zbudowane są z naturalnych substancji chemicznych znajdujących się w roślinach, wskazane do leczenia niektórych schorzeń, chorób człowieka.

Jednak zainteresowanie aromaterapią wzrosła tak bardzo, że wiele firm sprzedaje niskiej jakości olejki eteryczne, które nie są czyste lub są po prostu podrobione i tworzone z ropy naftowej. 

Przykładem notorycznego fałszowania olejku eterycznego jest olejek z Róży Bułgarskiej rosnącej w dolinie róż zwany Olejkiem Eterycznym z  Róży Damasceńskiej, jeden gram takiego olejku może kosztować równowartość jednego grama złota, jednak jest śmiało podrabiany i tak przykładowo olejek z drzewa różanego sprzedawany jest jako olejek z Róży Bułgarskiej jest on zbliżony zapachem ale ma inne właściwości terapeutyczne, kosmetyczne  czy energetyczne.

Innym przykładem fałszowania olejku eterycznego jest olejek tak zwany zrekonstruowany to oznacza że chemik rozkłada kilka tanich olejków eterycznych na poszczególne związki a potem wybierając jeden po drugim składa je tak że w końcowym efekcie uzyskuje podobny zapach do oryginału, tak podrabiane są te najdroższe olejki eteryczne. 

My pomażemy jak  zidentyfikować oryginalnych olejek eteryczny.

1 Gdzie kupować olejki eteryczne?, wybierz znane marki w wiarygodnych sklepach to takich w których specjalizują się w aromaterapii i nie traktuje aromaterapii jako dodatek, przy sprzedaży pościeli czy innych artykułów tu możemy liczyć na fachowe doradztwo. Ten czynnik jest kluczowy, ponieważ wiele firm sprzedaje płyny nazywane olejkami eterycznymi a są one zbudowane ze związków chemicznych wydobytych z ropy naftowej to nic innego jak fałszowanie. Sfałszowane substancje zwane później olejkami eterycznymi często również są  mieszane z olejami roślinnymi lub parafinowymi, w rezultacie są one bardzo tanie zapachem tylko zbliżone do zapachu oryginalnego. 

2 Zapach jest to klucz do odróżnienia olejku eterycznego, trzeba wiedzieć że czyste olejki eteryczne posiadają bardzo silny zapach i zawsze pachną jak rośliny z których zostały wydobyte, natomiast sfałszowane olejki nie pachną jak roślina i powodują swędzenie w nosie.

3 Bardzo ważne jest, aby sprawdzić etykiety olejków eterycznych i znaleźć dane na nich umieszczone, powinniśmy znaleźć  nazwę botaniczną rośliny, do której należy, sposobu uprawy, z jakiej części rośliny z której została wydobyta.

4 Ceny olejków eterycznych powinny być różne nie mogą być takie same, uzależnione jest to między innymi od rodzaju ekstrakcji i ilości substancji eterycznych w roślinach. Dlatego też, jeżeli znajdziesz miejsce, gdzie wszystkie olejki esencjonalne są w tej samej cenie, to znaczy, że nie są czyste i nie naturalne..

5 Opakowanie, olejki eteryczne nigdy nie powinny być sprzedawane w opakowaniach plastikowych i przezroczystych, ponieważ mogą zostać uszkodzone przez światło. Muszą być sprzedawane i przechowywane w szklanych ciemnych butelkach to gwarantuje że zachowają swoje właściwości.

6 Test, który wskazuje, czy mamy do czynienia z czystym olejkiem eterycznym lub, przeciwnie.
Na białą kartkę papieru zakropl pojedynczą kroplę olejku eterycznego, jeżeli olejek wyparuje i nie pozostanie o po nim śladu to oznacza  że, to jest czysty olejek eteryczny. Jeśli pozostaje ślad  oznacza to że jest to płyn imitujący olejek eteryczny, może być wymieszany z olejem roślinnym lub  parafinowym a także może być to zrekonstruowana kompozycja stworzona z ropy naftowej imitująca olejek eteryczny jednak bez żadnych właściwości terapeutycznych czy kosmetycznych.

Masaż http://www.dayspa.pl/zabiegi,13 jedną z najprymitywniejszych form leczenia jest masaż, działa on kojącą na bóle mięśniowe, skurcze, a nawet zawroty głowy spowodowane złą postawę, działa anty stresowi. 

Relaksującą masaż ciała powinno być wykonany przez profesjonalistę.

Masaż pobudza krążenie krwi w organizmie, a to dlatego, że tkanki i organy całego ciała otrzymują więcej tlenu.

Podczas masażu stymuluje przepływ limfy, która pobudza drenaż toksyn nagromadzonych w organizmie i przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania nerek, usuwa wszelkie zanieczyszczenia wydalany razem z moczem.

Masaż zazwyczaj wykonane się na oleju bazowym najbardziej do tego stosowny olej jest olej ze słodkiego migdała , pozostawiając natychmiast nawilżający odżywioną uelastycznioną (doskonały do pielęgnacji kobiet w ciąży) . Po masaż zauważymy że skóra ciała odzyskał jędrność i pozbawiony martwych komórek skóry.

Podczas masażu człowiek wchodzi w stan lewitacji reguluje się jego oddech równoważy umysł, zwiększa się dotlenienie mózgu z odczuwalnym spokojem odprężeniem.

Masaż aromaterapeutyczny to połączenie masażu klasycznego z aromaterapią która w tym wypadku ma pomóc terapeucie przywrócić równowagę pomiędzy duszą i ciałem, dlatego bardzo ważnym elementem jest znajomość właściwości olejków eterycznych i na jakich olejkach eterycznych on pracuje.

masaż warszawa http://www.dayspa.pl/zabiegi,13

spa warszawa http://www.dayspa.pl/zabiegi,11

kosmetyczka warszawa http://www.dayspa.pl/zabiegi,1

kosmetyki naturalne najwyższej jakości z certyfikatem znajdziesz na stronie http://www.alqvimia.pl

 

 

 

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda