Olejki eteryczne i aromaterapiaArtykuł dotyczy olejków eterycznych pozyskiwanych z roślin.

Pomimo faktu, że tysiące osób zgłaszają udane działanie olejków eterycznych, w leczeniu różnych dolegliwości, konwencjonalnej komisja medycyny skutecznie odrzuca te wnioski i ignoruje wyniki.

Jednak trzeba sobie powiedzieć Olejki eteryczne są wszędzie.
Jeśli śledzisz blogi o aromaterapii, zdrowiu, życiu i podobnej tematyce wszędzie, znajdziesz receptury co można zrobić samemu z olejków eterycznych, spróbuj a przekonasz się że olejki eteryczne naprawdę działają, ale pamiętaj że prawdziwe olejki eteryczne są naprawdę drogie, a podrobione olejki eteryczne są wszędzie i mogą wyrządzić dużozła.
Czym są olejki eteryczne?
Olejki eteryczne to substancje lotne pozyskiwane z fizycznych części roślin; kwiatów, korzeni, liści, igieł, kory, żywicy i są to skoncentrowane płyny.
W jaki sposób pozyskiwane są olejki eteryczne?
Przez różne procesy jak destylacja parowa wodna inne. Olejki eteryczne zawierają biologicznie czynne składniki lotne, stosowane w niewielkich ilościach pozytywnie wpływają na nasz organizm
Najbardziej powszechna grupą związków chemicznych występujących w olejkach eterycznych to terpeny, alkohole, estry, ketony, aldehydy i fenole. Większość olejki eteryczne posiada działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwzapalne i przeciwutleniacz. Wartość przeciwutleniacz w niektórych olejkach eterycznych jest niesamowite. Przykładowo 31 gramów olejku z goździka ma zdolności przeciwutleniające większe niż 204 kg marchwi lub borówki, czy 48 litrów soku z buraków.
Istnieją trzy klasy terpenów w olejków eterycznych: fenilpropanoides (znane również jako hermiterpenos), monoterpeny i seskwiterpeny.
Fenylopropan lub propylobenzen: zatrzymują rozwój bakterii, wirusów i grzybów. Są one w olejku eterycznym z goździka (90%), bazylia (75%), cynamon (73%), oregano (60%), olejeku anyżowym (50%) i mięty (25%). Najważniejsze fenylopropanoidy to kwas cynamonowy oczyszcza receptory komórek. Jeśli nie są one czyste, komórki nie mogą komunikować się ze sobą i mogą doprowadzić do uszkodzeń ciała, w wyniku choroby.
Monoterpeny: znajdują się w większości olejków eterycznych. Dostarczają one różnorodne właściwości lecznicze, najważniejszą umiejętnością monoterpenów jest to, że mogą przeprogramować błędną interpretację zakodowaną w pamięci komórkowej. Gdy kod DNA nieprawidłowo przetworzy komórki nieprawidłowo działające, może to prowadzić do chorób, takich jak rak.
Seskwiterpen (Sesquiterpenos): występują w olejku z drewna cedrowego (98%), wetiweru (vetiver)(97%), tuberozy (93%), drzewa sandałowego 90%, pieprz czarny (74%), paczula (71%), mirra (62% ), imbir (59%), kadzidło (8%), cząsteczki te przenoszą tlen do tkanek. A to powoduje że w komórce dotlenionej jest bardzo trudno rozwijać się wirusom, bakterią, a nawet komórką raka a co dopiero przetrwać w komórce natlenionej. Seskwiterpeny może także usunąć lub przeprogramować sekwencje DNA źle zakodowane.
Prawda o olejkach eterycznych, o których nikt nie mówi.
Olejki eteryczne nie pielęgnują „superbakterii" niszą wszelkie ich mutacje.
Udowodniono, że bakterie mogą się zmutować i tworzą różne szczepy oporne na toksyczne antybiotyki nazywane są one „superbakteriami" to same antybiotyki tworzą mutacje bakterii.
Olejki eteryczne nigdy nie stworzyły takiej ,,superbakterii". Setki badań klinicznych które były przeprowadzone na olejkach eterycznych dowodzą o skuteczność w zapobieganiu rozwoju bakterii, w tym MRSA i innych mutacji bakterii. Olejki eteryczne nie mutują bakterii.
Olejki eteryczne pokazały swoje właściwości antyseptyczne wobec bakterii lekoopornych. Według badań przedstawionych przez Towarzystwo Mikrobiologii Ogólnej na wiosennej konwencji w Edynburgu, olejki eteryczne z tymianku i cynamonu okazały się bakteriobójcze szczególnie skuteczne przeciw wielu gatunków mutacji bakterii opornych na leki, które są stosunkowo trudne do wyleczenia.
Według Science Daily, przeprowadzone badania przez Georgetown University udowodniły, że olejek z oregano ma wyjątkowe właściwości do wymiatania zarazków tak skuteczne, jak większości antybiotyków - w tym Staphylococcus epidermidis wywołujący infekcje, udowodniono że olejki eteryczne skuteczne są w leczeniu mutacji bakterii, takie jak: E.coli, salmonella, bakterie MRSA i martwicze zapalenie powięzi przyczynowej.
Olejki eteryczne identyfikują przyczyny choroby na poziomie komórkowym.
Olejki eteryczne przenikają przez błonę komórkową i rozpraszają działanie wirusa, antybiotyki natomiast mogą tylko zabijać bakterie, które są na zewnątrz błony komórkowej. Jedna kropla olejku zawiera wystarczającą ilość cząsteczek na pokrycie wszystkich komórek w naszym organizmie. Tylko jedna cząsteczka może otworzyć miejsce receptora w organizmie komunikując się z DNA w celu zmiany funkcji.
Olejki eteryczne można wprowadzać na wiele sposobów do organizmu.
Istnieje około 40 milionów trylionów cząsteczek, dlatego wystarczy zaledwie jedna kropla olejku eterycznego (to koło 40000 cząsteczek na komórkę w organizmie człowieka). Są one tak małe, że dostają się do organizmu przez skórę i mogą z łatwością przemieszczać się po całym organizmie. Olejki eteryczne mają niesamowitą zdolność przenikania do organizmu człowieka wdychając przez płuca z łatwością rozprzestrzeniając się po całym ciele, czego nie osiąga większość innych leków.
Olejki eteryczne mogą być, stosowane miejscowo, dodawane do żywności, dodając do kąpieli wodnej. W przeciwieństwie do tradycyjnych leków, olejki eteryczne mogą działać na różne schorzenia w tym samym czasie.
Olejki eteryczne mogą być stosowane miejscowo w leczeniu wszelkich schorzeń i w każdych warunkach, od trądziku i alergii na bóle głowy do niestrawność. Mogą być stosowane na dłonie, nadgarstki, stopy, brzuch części pleców mogą złagodzić wiele dolegliwości.
Olejki eteryczne mogą usunąć dezinformację w naszych komórkach.
Olejki eteryczne są w stanie oczyścić poprzez receptory na poziomie komórki, umożliwiając poprawną komunikację między komórkami. Olejki eteryczne mają możliwość usunięcia nieprawidłowych sekwencji DNA, a następnie je poprawiając na prawidłowe.
Olejki eteryczne mogą zmienić biochemię układu nerwowego.
Japońskie badania wykazały, że wdychanie olejków eterycznych może modulować aktywność współczulnego układu nerwowego. Niektóre oleje okazały się stymulujące, podczas gdy inne środki relaksujące.
Na przykład, według dr Mercolę:
- Olejek z czarnego pieprzu, olejek z kopru włoskiego i grejpfruta spowodowała wzrost między 1,5 do 2,5 aktywność współczulnego układu nerwowego (pomiar wzrostu ciśnienia skurczowego)
- Stosowanie oleju z róży i paczuli spowodowało zmniejszenie o 40% aktywności współczulnego układu nerwowego
- Olej z Pieprzu powoduje wzrost 1,7 stężenia adrenaliny w osoczu, natomiast wzrost adrenaliny po użyciu olejku spowodowało zmniejszenie o 30%.
- Pozostałe oleje wykazały mierzalny spadek hormonów stresu - poprzez wdychanie lawendy i rozmarynu wykazano niższy poziom kortyzonu.
Wszystko to co zostało napisane dotyczy olejków eterycznych prawdziwych 100% naturalnych pozyskiwanych z roślin.
Przy zakupie trzeba bardzo zauważyć, żeby nie stosować syntetycznych płynów imitujących olejki eteryczne, ponieważ zwykle są bardzo niebezpieczne przy stosowaniu na skórę a nawet poprzez wdychanie.
Wiele olejów eterycznych trzeba stosować rozcieńczonych przez tak zwane oleje bazowe do tego najlepiej nadaje się olej tłoczony na zimno ze słodkiego migdała, który działa jak baza równocześnie zatrzymuje jego parowanie olejków eterycznych wtłaczając go krwi obiegu.
Stosowanie olejków eterycznych dla niemowląt zawsze musi być stosowane poprzez olej bazowy.
Należy mieć na uwadze, że wiele pseudo olejków eterycznych dostępnych na rynku, to nie są czyste olejki eteryczne i nie nadają się do żadnych terapii i mogą mieć działanie toksyczne
Nauka o olejkach eterycznych jest nieskończona a od 2005 zauważa się wiele opracowań naukowych na temat działania olejków eterycznych w naszym życiu, stosowanych w profilaktyce zdrowia jak i w leczeniu w wielu nieuleczalnych chorobach cywilizacyjnych, niestety wielki biznes farmaceutyczny skutecznie blokuje rozwój i prawdę o olejkach eterycznych, faktem jest że coraz większa świadomość powoduje to, że coraz częściej olejki eteryczne stają się wyjątkowo drogie a światowe produkcje nie nadarzają z ich pozyskiwaniem, takim olejkiem między innymi jest olejek z drzewa sandałowego którego cena w ostatnich latach wzrosła o 1000%
Pamiętaj stosuj tylko prawdziwe 100% naturalne olejki eteryczne lub nic.
Chcesz zapytaj pisz info@alchemiaurody.pl 

Tel: 513109909

AROMATERAPIA  I OLEJKI ETERYCZNE
Terpenic Aromaterapia naukowa  

http://www.alqvimia.pl/k16-r63--cv-primary-essence-aromaterapia.html

Materiały które zostały użyte w tym artykule pochodzą ze źródeł:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18698012
https://www.jstage.jst.go.jp/article/bpb/31/4/31_4_735/_article
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0166354298000345
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21078173
http://www.mdpi.com/1420-3049/17/9/10276
http://aromaticscience.com/proving-the-effectiveness-of-essential-oils-against-pathogenic-bacteria-mrsa/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19962288
http://www.healthy-holistic-living.com/the-real-truth-about-essential-oils-that-nobody-talks-about.html

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda